Využite posledné záblesky jesene a doprajte si oddych v Jasnej

Jeseň je v plnom prúde a už za pár týždňov sa nám začne tá pravá zima. Aj keď v posledných týždňoch to vôbec nevyzerá na príchod zimy, kalendár neoklameme.
Ak si chcete ešte užiť posledné záblesky jesene v horách, uprednostnite pred Vysokými Tatrami oddych v stredisku Jasná, ktoré sa nachádza v Demänovskej doline.

Jedna z najkrajších lokalít na Liptove

Liptov je jeden z najkrajších regiónov na Slovensku a ročne ho navštívia tisíce Slovákov, i zahraničných turistov. Časť Nízkych Tatier zasahuje do tohto krásneho regiónu a čo sa týka ubytovacích zariadení, nie je problém si zohnať ubytovanie na Liptove aj na poslednú chvíľu. Výber je veľký. Môžete si prenajať drevenice, alebo si môžete zajednať luxusnú hotelovú izbu v niektorom z moderných horských hotelov.

Jasná – najobľúbenejšie lyžiarske stredisko

V zimnom období je Jasná vyhľadávaná najmä lyžiarmi, teraz na jeseň skôr rekreantmi, resp. rekreačnými turistami, ktorým stačia prechádzky v Jasnej. Zimná uzávera už platí a aj vo Vysokých Tatrách sú niektoré známe chodníky uzavreté.
Ak si plánujete hľadať pekný hotel v Jasnej, odporúčame skôr taký, ktorý vyzerá, že do tejto lokality zapadá. Ubytovanie v horských hoteloch, kde v hotelových izbách dominujú krásne drevené podlahy a drevené obklady na stenách spolu so stropmi, je ubytovanie ako stvorené na relax a ničnerobenie. Vôňa dreva nás upokojuje.

Prechádzky po celej Jasnej, výlet na Chopok, alebo prechádzka k Vrbickému plesu

Takéto aktivity si môžete dopriať práve v jesennom období. Krásne sfarbený les a zasnežené nízkotatranské štíty si môžete vychutnávať prakticky nonstop. Nezabúdajte si však zbaliť zimnú výbavu, nakoľko teraz v horách teploty najmä v noci klesajú pod bod mrazu a hlavne čím vyššie pôjdete, tým budú teploty nižšie.
Ak si chcete vychutnať pohľady do doliny, vyvezte sa na Sedlo pod Chopkom a ak máte vysokohorskú výbavu, môžete si vyjsť aj na Chopok. Tam ale odporúčame len tým skúsenejším.
Tí, ktorí si radi doprajú prechádzky, choďte sa pozrieť k ľadovcovému Vrbickému plesu.