Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Vyrazte výletným cyklovlakom alebo cyklobusom do Malých Karpát

Vydajte sa na výlet s rodinou alebo priateľmi, užite si atmosféru babieho leta a začiatku jesene. Odvezte sa výletným cyklovlakom alebo cyklobusom až k cyklistickým trasám a objavujte nové chodníčky obklopení prírodou Malých Karpát.

Historický výletný cyklovlak s vozňom pre bicykle vyráža v sobotu 11. septembra v ranných hodinách z Bratislavy, cez Pezinok, Trnavu až do Smoleníc. V malebnej obci, ktorá sa nazýva Perlou Malých Karpát a poskytuje množstvo príležitostí na turistiku, môžete objavovať okolité lesy alebo si pozrieť tradičné turistické miesta ako Smolenický zámok, Jaskyňu Driny, Múzeum Molpír či si vychutnať pokojné prostredie medovinárstva Včelovina.

Vyraziť k týmto miestam môžete pešo alebo vás k nim zo železničnej stanice v Smoleniciach odvezie cestný motorový vláčik Smolenická fčela. Cyklisti môžu pohodlne objavovať nové cyklistické trasy, ktoré vedú Malými Karpatami. Plní zážitkov sa na záver dňa môžete vydať na cestu domov cyklovlakom o 17:40 hod. Lístky je možné zakúpiť vopred cez stránku www.krajzazitkov.sk.

Ak ste z Trnavy, Piešťan alebo ich okolia, môžete počas víkendov nasadnúť aj na výletný cyklobus, ktorý vás odvezie až do Malých Karpát. Jazdiť bude každú sobotu a nedeľu až do 17. októbra 2021 na trase Trnava – Horné Orešany – Dobrá Voda – Piešťany – Vrbové – Brezová pod Bradlom a späť.

Vyrazte výletným cyklovlakom alebo cyklobusom do Malých Karpát

Špeciálne upravený autobus vás dopraví priamo k cyklotrase. Trnavčania sa odvezú dvakrát denne (ráno o 8:00 hod. a popoludní o 13:00 hod.). Počas výletu môžete objaviť skrytý potenciál cyklotrás a turistických chodníkov v okolí Dobrej Vody alebo sa vydať k zrúcanine kláštora Katarínka a odtiaľ sa dostať až do Brezovej pod Bradlom. Lístky je možné zakúpiť priamo v cyklobuse alebo vopred cez stránku Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj - www.krajzazitkov.sk.
Výletný cyklovlak v sobotu 11. 9. 2021
Trasa: Bratislava hl. stanica - Bratislava Vinohrady - Pezinok - Trnava - Smolenice a späť.
Cyklobus jazdí každú sobotu a nedeľu do 17. 10. 2021
Trasa: Trnava – Horné Orešany – Dobrá Voda – Piešťany – Vrbové – Brezová pod Bradlom a späť.

Projekty Výletný cyklovlak a Cyklobusom do Karpát v tomto roku pripravila Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj.

Zdroj foto: Trnavský samosprávny kraj, Kraj zážitkov, Región Trnava, Martin Hesko

Viac informácií na stránke www.regiontrnava.sk, emailom info@trnavatourism.sk alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Región Trnava. Otváracie hodiny TIC nájdete na http://bit.ly/TuristickeInformacneCentrum

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTrnava a na Instagrame www.instagram.com/regiontrnava.

Tešíme sa na vás v Regióne Trnava!

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.