Vychutnajte si na začiatku jesene dovolenku vo Vysokých Tatrách

Pandémia koronavírus zmenila dovolenkové plány viacerých Slovákov. Aj keď sa leto končí, viacerí Slováci čakali práve na príchod jesene, kedy už nie je tak horúco, takže si môžu vychutnať dovolenku bez klasických letných horúčav.
Ak uvažujete, že prvé jesenné dni strávite v slovenských horách, navštívte Vysoké Tatry.

Možnosť výberu ubytovania

Vo Vysokých Tatrách máte možnosť vybrať si z rôznych ubytovacích zariadení. Nájdete tu luxusné hotely, v ktorých ubytovanie je drahšie, avšak nájdete tu aj lacnejšie ubytovanie, ktoré je na vysokej úrovni a nachádza sa v blízkosti známych miest.

Ak chcete turistikovať, odporúčame vám hľadať ubytovanie priamo po trase Tatranskej elektrickej železnice. Pekné ubytovanie v Tatrách nie je problém zohnať v akomkoľvek ročnom období. Výhodou jesene bude predovšetkým stabilnejšie počasie a príjemnejšie teploty.

Výber turistických trás podľa náročnosti

Ak budete turistikovať, vopred si premyslite, aké turistické trasy si nakoniec vyberiete. Turistické trasy vo Vysokých Tatrách sú rozdelené podľa náročnosti a ak nemáte dobrú kondíciu, nemá zmysel absolvovať náročné turistické trasy.

Dôležité je sledovať si aj počasie. Aj keď leto je typické skôr búrkami, na jeseň vás môžu prekvapiť hmly a počas neskorej jesene aj sneženie, preto na to buďte vopred pripravení a nepodceňujte počasie. Vyberte si najkrajšie túry v Tatrách, ale nezabúdajte predovšetkým na kondičku.

Z jednoduchších turistických trás odporúčame Popradské Pleso, Ostrvu, Symbolický cintorín, turistiku na Hrebienok z Tatranskej Lomnice, ale aj turistiku na Predné Solisko. Z náročnejších odporúčame Kôprovský štít, Rysy, Kriváň, ale aj Slavkovský štít, či Jahňací štít.

Počas jesene si do batožiny pribaľte hrubé vetruvzdorné bundy, teplé čiapky, šály, ale aj termo oblečenie. Čím vyššie pôjdete, tým budú teploty viac klesať. Vysoké Tatry sú však na jeseň čarovné. Všade menej ľudí a počasie je stabilnejšie.
 
Autor fotografie:Rasto SK / Shutterstock.com