Tipy na víkend v Regióne Trnava

Tento víkend sa môžete tešiť na tradičné dožinkové podujatie v Suchej nad Parnou, vydať sa spoznať sedem divov obce Dolná Krupá a mestské typy si môžu užiť potulky mestom Trnava. Ak ste fanúšikmi cyklistiky, z mestskej veže sa vám naskytne pohľad na finále medzinárodných cyklistických pretekov.  

V nedeľu 19. septembra pozýva obec Suchá nad Parnou na tradičné Dožinky - dni hojnosti sv. Notburgy. Nebude chýbať alegorický krojovaný sprievod námestím s dychovou hudbou, odovzdávanie dožinkového venca či vystúpenie hudobných kapiel. Na priestranstve za kultúrnym domom nájdete aj tvorivé dielne pre deti a predajné stánky s lokálnou zeleninou a ovocím či výrobkami z medu.

Víkend vo dvojici si môžete spríjemniť prechádzkou v obci Dolná Krupá neďaleko Trnavy a spojiť ju s prehliadkou s názvom Sedem divov Dolnej Krupej. V sobotu 18. septembra budete môcť nahliadnuť do histórie najväčšej ružovej záhrady v strednej Európe ako aj kaštieľa, kde slávny Ludwig van Beethoven skladal svoju Sonátu mesačného svitu. Navštívite aj rozárium, v ktorom počas babieho leta a prvých jesenných dní ešte stále kvitne viac než tisíc ruží.

Potulky Malým Rímom vám prezradia viac o gotike a o tom, ako sa v stredoveku dalo stať svätcom. Adrián Kobetič vás prevedie dominantami Trnavy, pričom nevynechá Baziliku sv. Mikuláša či Súsošie Svätej Trojice. Prečo boli svätci pre stredovekého človeka a mesto veľmi dôležití, to sa dozviete na potulkách v nedeľu 19. septembra so začiatkom o 16:30 pred mestskou vežou.

Fanúšikovia cyklistiky si v nedeľu 19. septembra akiste nenechajú ujsť dojazd najväčších cyklistických hviezd v rámci pretekov Okolo Slovenska. Najlepší výhľad sa vám naskytne z mestskej veže, z ktorej uvidíte finálovú rovinku ako na dlani. Výstupy na mestskú vežu prebiehajú denne od 10:00 hod. do 18:00 hod.

Zdroj foto:
Región Trnava, Trnavský kraj zážitkov, www.okoloslovenska.sk

Viac informácií na stránke www.regiontrnava.sk, emailom info@trnavatourism.sk alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Región Trnava. Otváracie hodiny TIC nájdete na http://bit.ly/TuristickeInformacneCentrum

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTrnava a na Instagrame www.instagram.com/regiontrnava.

Tešíme sa na vás v Regióne Trnava!


Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.