Tipy na jesenné výlety na strednom Považí

Jeseň je stvorená na túlanie sa po prírode či atrakciách, ktoré ponúkajú rôzne mestá. Čo sa oplatí navštíviť spolu s rodinou na strednom Považí?

Trenčianske Teplice

Trenčianske Teplice sú jedným zo známych slovenských kúpeľných miest. Námestie spolu s parkom ponúka ideálnu príležitosť na prechádzku, ale aj posedenie v reštauráciách či kaviarňach. Súčasťou parku je detské ihrisko, kde sa môžu vyblázniť tí najmenší. Počas zimy deti zaujme kŕmenie kačiek v rybníku.

Gazdovstvo Uhliská

Na rodinnej farme sa môžu deti zoznámiť s rôznymi domácimi zvieratkami. Súčasťou gazdovstva je aj reštaurácia, v ktorej sa podávajú chutné jedlá a predajňa so špecialitami vyrobenými priamo na farme. Počas víkendov je možné zajazdiť si na poníkovi. Neďaleko gazdovstva je vyhliadková veža ponúkajúca jedinečný výhľad na okolité vrchy.

Hrad Beckov

Zrúcanina hradu Beckov sa nachádza na strmom brale nad rovnomennou obcou. Ak sa na hrad vydáte v správnom čase, môžete obdivovať nielen jeho ruiny, ale si aj vychutnať rôzne podujatia, výstavy či prehliadky.

Čachtický hrad

Čachtický hrad, nazývaný aj „tajomný hrad v Karpatoch“, väčšina z nás pozná podľa legendy o krvavej grófke Alžbete Bátoriovej. Ak ho navštívite, môžete na vlastnej koži pocítiť atmosféru hradu a vychutnať si nádherný výhľad na okolité kopce. Prehliadky so sprievodcom sú realizované počas letnej sezóny každé dve hodiny.

Trenčín

Krajské mesto Trenčín ponúka viacero zaujímavých objektov na spoznávanie. Perlou je Trenčiansky hrad. Návštevníci by nemali vynechať ani Mestskú vežu, Galériu M. A. Bazovského. Dom mestského kata či Župný dom. Neodmysliteľnou súčasťou Trenčína je Rímsky nápis na trenčianskej skale či Fontána vodníka Valentína. Lesopark Brezina osloví fanúšikov zelene a ticha.

Vršatec

Milovníci prírody by nemali vynechať výstup na hrad Vršatec, ktorý patrí medzi najvyššie položené hrady. 6 kilometrov dlhý náučný chodník prezradí veľa o tamojšej faune i flóre.

Mini farma Lubina

Farma je výnimočná tým, že návštevníkom je umožnený vstup priamo medzi zvieratká. Deti ich môžu pohladkať a aj nakŕmiť. Príjemný relax ponúka oddychová zóna.

Jaskyňa sv. Jozefa v Mojtíne

Do jaskyne sa návštevníci dostanú priamo z obce Mojtín po turistickom chodníku, ktorý je dlhý približne 2 kilometre. Priamo v obci stojí za návštevu aj Jazierko lásky. Z Mojtína možno navštíviť aj známy vrch Strážov, ktorý je najvyšším vrchom Strážovských vrchov. Dĺžka trasy je 17 kilometrov a trvá 6 až 7 hodín.

Mirka

 
Autor fotografie:https://pixabay.com/photos/slovakia-trencin-old-historical-4833696/