TIPY, AKO SI SPESTRIŤ CHLADNÉ DNI V TRNAVE

Jeseň je obdobie, kedy sa môžete naplno venovať aktivitám, ktoré ste dlho odkladali alebo ste nemali na ne veľa času či možno aj chuť. Práve november je ako stvorený toto všetko dohnať. Patrí totiž medzi mesiace, kedy sa konajú rôzne zaujímavé akcie z oblasti kultúry, umenia a zábavy. Vyberte sa preto do Trnavy, kde zažijete neopakovateľné chvíle.

Trnava má svoje osobité čaro v každom ročnom období. Počas chladných mesiacov si vás získa nielen vôňou čerstvo pomletej kávy v atraktívnych kaviarňach, kde môžete stráviť so svojimi priateľmi pohodové chvíle, ale aj originálnymi podujatiami. Za tými by ste mali určite zájsť do Malého Berlína alebo Divadla Jána Palárika.


MALÝ BERLÍN

Z Malého Berlína sa postupne stáva centrum kultúrneho života Trnavy a širšieho okolia. Je tu priestor pre alternatívnejšiu aj komerčnejšiu kultúru a umenie, programy pre deti, prednášky a diskusie či dokonca premietania domácich a zahraničných filmov, takže každý si tu nájde to „svoje“. Či už rodiny s deťmi, tínedžeri, študenti, dospelí alebo seniori. Spolu s Nádvorím tak ponúkajú v centre mesta rôzne voľnočasové aktivity a zároveň aj kvalitnú gastronómiu a coworkingové priestory.

Koncert GOLD (NL) + Our Stories

Ak máte radi post-rock s gothic metalom či zasneným popom, na tomto koncerte by ste 5. novembra nemali chýbať. Do Malého Berlína príde priamo z Berlína holandská kapela s vynikajúcou vokalistkou Milenou Evou. Po nej si vypočujete inštrumentálne post-rockové trio Our stories zo Šale, ktoré ponúka hudobne pestrú paletu plnú emócií a zmien nálad.

Divadlo Kontra: Lajf kouč
Chcete objaviť svoj potenciál, naprogramovať sa na úspech a pritom zistiť, ako prinútiť partnera, aby umyl riad? Príďte 13. novembra na komédiu Divadla Kontra a stretnite sa s life koučom! Tešiť sa môžete na komediálny príbeh dvoch ľudí, ktorý bude plný svižných dialógov plných humoru a gagy premiešané s ľudskosťou.

Festival Ypsalon
Fanúšikovia kvalitných kníh a literatúry by nemali chýbať na 5. ročníku festivalu spisovateľov Ypsalon, ktorý bude 21. – 24. novembra.  Aj tento rok bude pre vás pripravený bohatý program plný besied s ocenenými aj začínajúcimi autormi, ako napríklad Mila Haugová, Milo Janáč, Juraj Kováčik, Veronika Šikulová a ďalší. Súčasťou bude aj výstava či koncert a festivalová nedeľa bude venovaná rodinám a deťom.

TIPY, AKO SI SPESTRIŤ CHLADNÉ DNI V TRNAVE

DIVADLO JÁNA PALÁRIKA V TRNAVE

Noc divadiel


Ste zvedaví, ako to vyzerá v divadle počas noci? Príďte 5. novembra do trnavského divadla, kde sa môžete tešiť na zaujímavý program, pretože v tento deň sa nespí. O 15:00 hod. bude pre vás pripravený Revolučný guláš, potom si vyskúšate, ako to vyzerá pri nahrávaní rozhlasovej hry naživo, nebude chýbať ani Revolučná escape room, predstavenie Nemá trieda exkluzív a o 23:30 hod. si nenechajte ujsť nočnú prehliadku divadla.
TIPY, AKO SI SPESTRIŤ CHLADNÉ DNI V TRNAVE

Pocta slobode


Aj dnes je potrebné si pripomínať hodnotu slobody. Vráťte sa 17. novembra spolu s Divadlom Jána Palárika do minulosti, o 30 rokov späť, a pripomeňte si novembrové udalosti, ktoré vstúpili do dejín. Aj tento rok sa bude konať podujatie Pocta slobode, ktorého súčasťou bude bohatý sprievodný program.

TIPY, AKO SI SPESTRIŤ CHLADNÉ DNI V TRNAVE


Temperamenty


Piatok 13. decembra bude patriť novej inscenácii Temperamenty, ktorú režíroval Andrej Kalinka. Používa moderný inscenačný jazyk založený na pohybe a hudbe. Nahliadne tak do vnútra človeka a pomôže hľadať odpovede na otázky, kto som a čo ma formuje.


Po premiére sa určite prejdite po Trnave, ktorá má počas jesene neopakovateľnú atmosféru alebo zájdite do divadelnej kaviarne Bezkydov, ktorá je pre všetkých návštevníkov Malého Ríma otvorená sedem dní v týždni. Vyskúšajte ich dobrú kávičku, ale tiež raňajky či iné chuťovky priamo v priestoroch najstaršej zachovanej budovy svojho druhu.

V prípade, že sa rozhodnete stráviť v Trnave celý víkend, určite odporúčame návštevu Mestskej veže, Synagóga Café či ďalších historických dominánt tohto krásneho mesta. Prenocovať so svojou rodinou či priateľmi môžete v niektorom z týchto ubytovacích zariadení, ako sú Holiday Inn****, Hotel Impiq****, Hotel Spectrum*** či Penzión Patriot***. V hoteloch nájdete okrem komfortných izieb aj parkovanie a súčasťou sú tiež vynikajúce hotelové reštaurácie, ktoré môžete navštíviť kedykoľvek počas dňa, aj keď nie ste ubytovaným hosťom.  

Zdroj foto:
Malý Berlín, Divadlo Jána Palárika

Viac informácií na stránke www.regiontrnava.sk, emailom info@trnavatourism.sk alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Región Trnava. Otváracie hodiny TIC nájdete na http://bit.ly/TuristickeInformacneCentrum

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTrnava a na Instagrame www.instagram.com/regiontrnava.

Tešíme sa na vás v Regióne Trnava!