Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Smolenická fčela odľahčí dopravu v Smoleniciach

Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj spoločne s Trnavským samosprávnym krajom a obcou Smolenice pripravili na toto leto novinku, ktorá má riešiť autami preplnené ulice v Smoleniciach. Ide o dva turistické vyhliadkové vláčiky na kolesách, ktoré budú fungovať na princípe “hop on hop off” nastúp a vystúp na ktorejkoľvek zastávke v Smoleniciach. Premávať bude v sobotu aj nedeľu počas júla a augusta na dvoch samostatných trasách od železničnej stanice Smolenice. Vo vybrané soboty sa napojí na Výletný vlak Pálffy, ktorý končí v Smoleniciach.
Obec Smolenice má štyri významné turistické lákadlá pre výletníkov z radov rodín s deťmi: Jaskyňu Driny  - jedinú sprístupnenú jaskyňu Malých Karpát a Západného Slovenska, Smolenický zámok kedysi sídlo rodiny Pálffyovcov, múzeum rozsiahleho hradiska stredodunajskej mohylovej kultúry Molpír a edukatívne medovinárstvo Včelovina. Je vyhľadávanou turistickou lokalitou v okolí Bratislavy a Trnavy. “Dlhodobo sa zamýšľame, ako riešiť krízovú situáciu s parkovaním turistov v našej výletnej obci Smolenice. Veľmi vítame intervenciu Krajskej organizácie cestovného ruchu a Trnavského samosprávneho kraja, ktorí nás vyslyšali a skúšobne spúšťajú turistický “vláčik” na kolesách. Turisti môžu zaparkovať svoje auto na železničnej stanici, alebo vystúpiť z výletného vlaku a po Smoleniciach sa môžu pohodlne presúvať turistickým vláčikom,” prezradil Anton Chrvala, starosta obce Smolenice.
Turistický vláčik na kolesách bude premávať na dvoch trasách od 9:45 ráno do 17:30 popoludní. Jedna trasa povedie cez zámok Smolenice a medovinárstvo Včelovina a druhá smerom na parkovisko pod jaskyňou Driny. Kapacita každého z dvoch vláčikov je 25 miest. Celodenný lístok na osobu bude stáť 5 EUR, deti do 3 rokov zdarma a bude môcť byť použitý na jazdu aj viackrát počas dňa. “Výhľady zo Smolenickej fčely do zelene Malých Karpát ocenia všetci výletníci z miest, aj tí, ktorých  v sobotu dovezie do Smoleníc výletný vlak Pálffy z Bratislavy cez Trnavu alebo z Nového Mesta nad Váhom cez Piešťany”, informovala Agáta Mikulová, výkonná riaditeľka Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj. “ Turisti budú môcť pohodlne prejsť viac miest za kratší čas, čo ocenia hlavne rodiny s malými deťmi,” dodáva.
Viac informácií o Výletných vlakoch získate na www.krajzazitkov.com.