ŠPECIÁLNE VÝSTUPY NA MESTSKÚ VEŽU V TRNAVE

V Trnave sa opäť uskutočnia špeciálne výstupy na Mestskú vežu s hodinárom pri príležitosti Svetového dňa cestovného ruchu - 27. septembra. Najnavštevovanejšie turistické miesto v sebe skrýva vzácny hodinový stroj, o ktorý sa treba už celé storočia každodenne starať. Jeho príbeh návštevníkom osobne vyrozpráva hodinár a správca Karol Nemček.

Mestská veža v Trnave je unikátna stavba, ktorá je počas celého roka prístupná verejnosti. Súčasná situácia v trnavskom kraji zatiaľ praje cestovnému ruchu, a tak bude možné využiť špeciálne výstupy na Mestskú vežu so sprievodcom počas Svetového dňa cestovného ruchu, v pondelok 27. septembra.

„Už v minulosti mali veľký úspech, a preto by sme radi Trnavčanom a návštevníkom Trnavy opäť umožnili prehliadky s hodinárom Karolom Nemčekom, ktorého rodina sa o hodinový stroj stará už viac ako sto rokov a je úzko spojená s jeho dejinami. Počas výstupu na vrchol veže a jej prehliadky sa dozviete detaily o tom, ako unikátny hodinový stroj funguje, ale aj rôzne historky zo života vo veži,“ hovorí Alexander Prostinák, zastupujúci výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Prehliadky sa budú konať od 16:00 do 20:00 hod. „V tomto čase bude na veži čakať náš sprievodca, ktorý bude pripravený návštevníkov sprevádzať a odpovedať na všetky otázky," dodáva Alexander Prostinák. Vstupné na tieto výstupy na Mestskú vežu bude 5 € na osobu.

„Špeciálne prehliadky veže sú vhodné pre páry, skupiny a predovšetkým rodiny s deťmi, ktoré sa môžu priamo od hodinára Karola Nemčeka dozvedieť, ako funguje vzácny hodinový stroj z roku 1729, ktorý sa nachádza na piatom poschodí. Osobne všetkým návštevníkom predvedie, ako sa hodiny ručne naťahujú a čo to znamená, sa o ne starať,“ hovorí Michal Praj, manažér Turistického informačného centra – Región Trnava a dodáva, že „prehliadka potom pokračuje až na ochodzu veže, ktorá sa nachádza vo výške 29 metrov a vedie k nej 143 schodov. Po ich zdolaní sa vám naskytne pohľad na mesto, trnavský región a Malé Karpaty."

Mestská veža je jednou z najpopulárnejších dominánt mesta Trnava a ročne ju navštívi 15 tisíc návštevníkov. Sídli v nej aj mestské Turistické informačné centrum. Vďaka rekonštrukcii priestorov a moderným interaktívnym informačným panelom poskytuje informácie o celom trnavskom regióne.

Mestskú vežu je možné navštíviť aj kedykoľvek počas týždňa a užiť si krásne výhľady, ktoré ponúka. Je otvorená denne od 10:00 do 18:00 hod. Turistické informačné centrum - Región Trnava je otvorené v rovnakých časoch ako Mestská veža.

Zdroj foto: Región Trnava

Viac informácií na stránke www.regiontrnava.sk, emailom info@trnavatourism.sk alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Región Trnava. Otváracie hodiny TIC nájdete na http://bit.ly/TuristickeInformacneCentrum

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTrnava a na Instagrame www.instagram.com/regiontrnava.

Tešíme sa na vás v Regióne Trnava!

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.