NAVŠTÍVTE ZÁHRADU RUŽÍ!

 Sezóna ruží začína. Rozárium v Dolnej Krupej si pre svojich návštevníkov pripravilo slávnostné podujatie, počas ktorého bude vysadená špeciálna ruža. Tradícia pestovanie ruží tu trvá už celé štvrťstoročie. Na návštevníkov navyše čaká bohatý sprievodný program. Všetko sa odohrá v sobotu, 5. júna.
Rozárium v areáli Medolandie v Dolnej Krupej počas slávnostného dňa otvára svoje brány o 10. hodine predpoludním. O 14. hodine na návštevníkov čaká hudobné vystúpenie. Samotné otvorenie ružiarskej sezóny prebehne o 15. hodine. Tradícia pestovania ruží v Dolnej Krupej trvá už 25 rokov. Pri tejto príležitosti bude vysadená špeciálna ruža „Kalbus Rose“.
„Sme veľmi radi, že môžeme otvoriť ružiarsku sezónu v Rozáriu M. H. Chotekovej, ktoré sa nachádza v areáli Medolandie. Radi by sme ku nám pozvali širokú verejnosť. Počas otváracieho dňa sa návštevníci môžu dozvedieť zaujímavé informácie o ružiarstve a užiť si s rodinou či priateľmi príjemný deň v našom areáli,“ hovorí Mária Kudláčová, riaditeľka firmy Apimed.
Po slávnostnom otvorení bude nasledovať prezentácia ružiarstva, ktoré v Dolnej Krupej funguje od roku 1996. Počas celého dňa budú organizované prehliadky ružovej záhrady s výkladom a prebiehať bude taktiež ochutnávka medovín, ktorá je v cene vstupného. Deň organizátori zakončia hudbou v ružovej záhrade.
Rodičia s deťmi sa môžu tešiť na pripravený detský kútik. V reštaurácii si na návštevníkov počkajú výborné jedlá, nápoje a domáce dezerty. V medovinotéke vo Ville Apimed bude prebiehať predaj širokého sortimentu medov, medoviny, včelích produktov, medovej kozmetiky a včelárskych potrieb.
Deti do 10 rokov majú vstup na slávnostné otvorenie sezóny bezplatný. Študenti, žiaci, seniori a ZŤP získajú vstupenku za 1 euro. Lístok pre dospelých návštevníkov stojí 2 eurá. Pre návštevníkov Medolandie je k dispozícii bezplatné parkovisko v areáli.
Zdroj foto: Medolandia - Apimed
Viac informácií na stránke www.regiontrnava.sk, emailom info@trnavatourism.sk alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Región Trnava. Otváracie hodiny TIC nájdete na http://bit.ly/TuristickeInformacneCentrum
Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTrnava a na Instagrame www.instagram.com/regiontrnava.
Tešíme sa na vás v Regióne Trnava!