NALAĎTE SA NA VIANOCE SO SKVELOU MEDOVINOU

Čo vám ako prvé napadne, keď sa povie advent? Väčšina z vás si spomenie na adventné trhy, kde vždy rozvoniavajú medovníky, varené víno a tiež výborná medovina. Málokto si však uvedomuje, že medovina je nielen obľúbený nápoj, ktorý vás zahreje, ale pomôže aj vašej imunite.

Medovinu poznajú po celom svete a vyrába sa podobne, ako víno. O jej pozitívnych účinkoch vedeli ľudia už pred tisíckami rokov a dodnes napomáha k látkovej premene, prekrveniu tela a má vplyv na zvýšenie hladiny dobrého cholesterolu a k zníženiu zlého cholesterolu. Za vynikajúcou medovinou však nemusíte cestovať stovky kilometrov. Tú najlepšiu na svete nájdete v Dolnej Krupej v rodinnom medovinárstve Apimed, ktoré sa môže pochváliť bohatou ponukou medovín, medov i výrobkov z nich.

Dôležitá je teplota

„Našou špecialitou sú predovšetkým odrodové medoviny. V tomto zimnom období odporúčame hlavne Trnavskú medovinu, ktorá obsahuje bylinky a koreniny. Zákazníci ju môžu poznať z vianočných trhov, v tomto roku si ju radšej pripravte doma. Zohrejte si ju do 55 stupňov Celzia, čo je však dôležité, nesmie vrieť. Takto zohriata medovina má totiž blahodarne účinky na organizmus a zahreje vás nielen na tele, ale aj na duši,“ vysvetľuje Miroslav Patrikár, marketingové oddelenie Apimed.

Ak máte chuť na niečo netradičnejšie, vyskúšajte medoviny višňa a ríbezľa. Je to ich novinka, v ktorej sa po prvý raz spája chuť medu so 100% prírodnou šťavou. Vďaka vyváženému pomeru medu a prírodnej šťavy získava medovina nezameniteľnú chuť, ktorá ulahodí chuťovým pohárikom každého milovníka medu, medovín a sviežej ovocnej chute.

Tipy na darčeky

Na posilnenie imunity je výborný aj ich špeciálny balíček, ktorý obsahuje včelí peľ, med s materskou kašičkou a propolisovú tinktúru. „V tomto období by sme tiež odporučili napríklad lipový med, ktorý je vynikajúci do čaju a zároveň podporí imunitu. Myslíme však aj na blížiace sa sviatky. V našich predajniach Apimed v Trnave, v Bratislave a v Medolandii v Dolnej Krupej  a tiež na e-shope nájdete rôzne druhy vianočných balení, ktoré sme pripravili z najobľúbenejších medov a medovín. Kúpiť si môžete medovinu v rôznych ozdobných fľašiach v tvare stromčeka či hviezdy. Nechýbajú ani sviečky zo včelieho vosku a medová kozmetika,“ vymenúva Miroslav Patrikár tipy na rôzne darčeky, ktorými môžete potešiť svojich blízkych.

Tá pravá vianočná atmosféra tu však zavládne v 1. adventnú nedeľu, keď rozsvietia vianočný stromček. Spolu s medovou vežou v Medolandii bude osvetlený aj 36 metrov vysoký komín, ktorý je dominantou ich ružovej záhrady. Navštíviť ich areál môžete počas adventných víkendov od 11:30 do 17:00 hod. V tom istom čase bude otvorená aj predajňa Medovinotéka, kde môžete ochutnať ich skvelé medoviny a spríjemniť si tak vzácny čas pred Vianocami.

NALAĎTE SA NA VIANOCE SO SKVELOU MEDOVINOU

Zdroj foto:
Apimed

Viac informácií na stránke www.regiontrnava.sk, emailom info@trnavatourism.sk alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Región Trnava. Otváracie hodiny TIC nájdete na http://bit.ly/TuristickeInformacneCentrum

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTrnava a na Instagrame www.instagram.com/regiontrnava.

Tešíme sa na vás v Regióne Trnava!