Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Kam sa vybrať na výlet počas Veľkej noci?

Veľká noc sa pomaly, ale iste blíži a s ňou spojený aj voľný predĺžený víkend. V posledných rokoch postupne vzrastá trend netráviť Veľkú noc doma, ale vybrať sa radšej niekam na výlet. Vyraziť si nielen po Slovensku, ale aj do zahraničia.

Slováci radi chodievajú na predĺžené víkendy najmä počas sviatkov. Veľká noc nie je výnimkou. Najradšej chodievame nielen k moru na predĺžený víkend do tepla, ale tiež aj na posledné lyžovačky, alebo na turistiku.

Prinášame vám pár skvelých tipov, kam vyraziť na výlet v rámci Slovenska počas Veľkej noci.

Čičmany

- nikdy nestratia svoje čaro. V prírodnej rezervácii ľudovej architektúry môžete stráviť príjemný slnečný deň počas nadchádzajúcich sviatkov. Sú situované iba pár kilometrov od Rajca, na ceste zo Žiliny do Prievidze. Táto učupená dedinka v Strážovských vrchoch je jedinečná kvôli svojej unikátnej architektúre, ktorá sa zachovala z minulosti. Domčeky pomaľované ornamentami nikdy nestratia punc atraktivity.

Čičmany sa nachádzajú v obkolesení hôr a dokonca ponúkajú aj možnosť lyžovania a lyžiarsky vlek. Taktiež možnosť občerstvenia sa v miestnych pohostinstvách a príležitosť príjemnej prechádzky medzi starobylými domčekmi. Ideálny výlet pre rodiny s deťmi.

Kam sa vybrať na výlet počas Veľkej noci?

Lyžovačka v Jasnej

 Ak ste vášniví lyžiari neváhajte a využite posledné dni na svahu. Vo vyššie položených horských strediskách napr.  v Jasnej, sú ešte aj v tomto období niektoré zjazdovky prístupné. Môžete sledovať tiež zľavové pobyty počas sviatkov, ktoré ponúkajú hotely a penzióny v lokalite. Strávte Veľkú noc na svahu!

Kam sa vybrať na výlet počas Veľkej noci?

Rajecké Teplice kúpele Aphrodite

- máte jedinečnú možnosť na strávenie príjemného dňa v kúpeľoch pri Žiline. Prechádzka malým mestečkom je veľmi príjemná, môžete si zahrať golf v miestnom parku, občerstviť sa v reštauráciách, nakŕmiť labute v priľahlom jazierku, a taktiež sa ísť okúpať do miestnych kúpeľov, ktoré majú prichystané veľkonočné zľavové pobyty. Mnohé kúpele na Slovensku ponúkajú zľavové veľkonočné pobyty pre dvoch, ale aj pre rodiny s deťmi. Využite akciové ponuky a zrelaxujte v príjemnom prostredí sáun, víriviek a masáží. Oddychujte a načerpajte počas sviatkov veľa novej sily.

 Kam sa vybrať na výlet počas Veľkej noci?

Vyhliadka Bachledova dolina

- najväčšia atrakcia v korunách stromov, akú kedy Slovensko malo. Chodník v korunách stromov v Bachledke je pre všetkých nadšencov krásnych vyhliadok číslom jeden. Neváhajte a skúste sa ponoriť do tajov okolitých hôr a vychutnať si pohľad na ne. Priučte sa zaujímavostiam lesa a okolia.

Kam sa vybrať na výlet počas Veľkej noci?

V Bojniciach pri hrade

si môžete dopriať podobnú vyhliadku v korunách stromov ako v Bachledovej doline. Jedná sa o novopostavenú vyhliadku, počas ktorej môžete navštíviť aj hrad Bojnice. Tento výlet je skvelou voľbou pre všetkých milovníkov histórie, avšak pripravte sa na drahší vstup, ktorý sa na hrade pohybuje okolo 13€.

Na Veľkú noc prichádza už  teplejšie počasie a s ním spojená aj skvelá príležitosť na poriadnu túru. Môžete navštíviť aj hory, ktorými sa Slovensko môže popýšiť. Krásne je aj v Súľovských vrchoch, kde môžete obdivovať ruiny Súľovského hradu. Súľovské skaly sú jedným z najfascinujúcejších miest na Slovensku, pretože v sebe ukrývajú jedinečné skalné útvary.

Návšteva Budatínskeho hradu pri Žiline je jedinečným zážitkom pre každého. Či sa jedná o detí, dospelých, alebo páry. V hrade je jedinečná expozícia Drotárstva a taktiež sú organizované prehliadky hradu so sprievodcom. Oddýchnuť si môžete v budatínskom parku, ktorý slúži na rekreáciu a nachádza sa tesne vedľa hradu. Park je vhodný počas slnečného počasia na rôzne športové aktivity, ale aj pikniky.

Možností, kam sa vybrať na Slovensku je veľmi veľa, stačí sa iba správne inšpirovať.

Autor: Natalie


 
Autor fotografie:www.pixabay.com