JESENNÉ PRÁZDNINY V REGIÓNE TRNAVA

 Počas nasledujúceho víkendu nevynechajte večerné prehliadky s lampášmi na Smolenickom zámku, vydajte sa objavovať sedem divov Dolnej Krupej alebo odhaľte s deťmi tajomstvo Medolandie.

Smolenický zámok sa počas nasledujúceho víkendu zahalí do tmy a pozrieť si ho budete môcť za svetla lampášov. Pri jeho vstupe vás privítajú sprievodcovia, ktorí budú v ten deň prezlečení za staviteľa zámku grófa Jozefa Pálffyho a jeho manželku Luciu Pálffyovú. Každá dvojica návštevníkov dostane jeden lampáš, ktorým si bude počas celej prehliadky svietiť.

Podujatie Večerné prehliadky s lampášmi sa bude konať od piatku do nedele 29. až 31. októbra od 18:00 do 22:00 hod. Vstupy budú každú pol hodinu a ich trvanie bude cca 45 minút.

Nenechajte si ujsť aj sprievodnú aktivitu, v ktorej budete pátrať Po stopách dávnej minulosti. Stačí, že si so sebou prinesiete baterky, prípadne využijete tie na mobilných telefónoch, a zahráte si tak historickú hru. Úlohou bude prejsť niekoľko stanovíšť rozmiestnených po nádvoriach a vylúštiť heslo rodu Pálffy.

Pobyt v Smoleniciach využite aj na prechádzku v jesennej prírode Malých Karpát. Neďaleko sa nachádza ako hradisko Molpír, tak v októbri ešte stále otvorená jaskyňa Driny či známy vodopád Hlboča. V miestnom medovinárstve Včelovina si môžete posedieť na terase s výhľadom priamo na Smolenický zámok.

Len niekoľko minút od Trnavy a Smoleníc leží obec Dolná Krupá, ktorá je známa vďaka svojmu kaštieľu, ale aj slávnym osobnostiam, ktoré tu kedysi žili. Medzi nimi dokonca aj Ludwig van Beethoven. Počas jesenných prázdnin sa môžete vydať na prehliadku so sprievodcom a objavovať sedem divov Dolnej Krupej. Popoludnie môžete zakončiť v rozáriu Márie Henriety Chotekovej a poprechádzať sa v jesenných záhradách, kde rastie viac ako 1100 ruží. Dostanete sa k nemu prechodom priamo zo zámockého parku, s ktorým susedí areál Medolandie.

Pre deti si tu pripravili vedomostnú hru s názvom Tajomstvo Medolandie, kde odhalia, koho prácu si v medovinárstve cenia najviac. „Pre dospelých bude počas víkendu k dispozícii ochutnávka oceňovaného destilátu 1000 ročná včela, ako aj prehliadky našej Villy Apimed, medovej veže a podzemia o 15:00 a 16:00 hod.,‟ hovorí Mária Kudláčová, riaditeľka spoločnosti Apimed.

Aj v golfovom areáli v Trnave bude sobota 30. októbra venovaná deťom. Tie sa spolu s rodičmi môžu zúčastniť na Benefičnom golfovom turnaji so začiatkom o 11:00 hod. Štartovné bude dobrovoľné a všetky finančné príspevky organizátori venujú pre OZ Slniečko na ceste pri Detskej fakultnej nemocnici Kramáre. „Pozývame deti aj dospelých, golfistov aj nehráčov stráviť poslednú októbrovú sobotu pri golfe a zároveň pomôcť tým, ktorí to potrebujú,‟ hovorí Jakub Hrušovský, marketingový riaditeľ Golf Trnava.

Zdroj foto: Región Trnava, Včelovina, Smolenický zámok

Viac informácií na stránke www.regiontrnava.sk, emailom info@trnavatourism.sk alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Región Trnava. Otváracie hodiny TIC nájdete na http://bit.ly/TuristickeInformacneCentrum
Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTrnava a na Instagrame www.instagram.com/regiontrnava.

Tešíme sa na vás v Regióne Trnava!
Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

JESENNÉ PRÁZDNINY V REGIÓNE TRNAVA