CESTOVNÝ RUCH V TRNAVE PODPORÍ NOVÝ WEB

Turistický ruch v regióne Trnava dostáva nový impulz vďaka obnovenej internetovej stránke oblastnej organizácie cestovného ruchu – Trnava Tourism. Domáci aj návštevníci nájdu na adrese regiontrnava.sk nový dizajn, nové funkcie a aktuálne informácie.
Trnava chce svojim návštevníkom poskytovať len prvotriedny servis. Inšpiráciou na novú internetovú stránku bol web švédskeho Štokholmu. V porovnaní s predošlou stránkou je nový web iný už na prvý pohľad. Maximálny zážitok používatelia nedostanú len pri návšteve prostredníctvom počítača alebo notebooku. Webová stránka je od začiatku prioritne pripravená aj na stále stúpajúci počet návštev z mobilných zariadení, čo vyplynulo z dlhodobého sledovania štatistík a citlivého vnímania požiadaviek používateľov.
Návštevníkov portálu ako prvá privíta domovská stránka, ktorá im ponúka jednoduché a intuitívne navigovanie v jednotlivých sekciách. Pod menu sa nachádza nepravidelná mriežka, zostavená z kariet, ktoré obsahujú aktuálne témy a podujatia. Po kliknutí na konkrétnu kartu sa používateľovi zobrazia podrobné informácie, ktoré obsahujú popis, zobrazenie na mape s možnosťou navigovania a kontakt. Internetová stránka vďaka tomu získala moderný, svieži a prehľadný dizajn. Jej adresa sa však nemení a aj naďalej sa zachováva www.regiontrnava.sk .
„Našim cieľom bolo vytvoriť čo najinovatívnejší web v cestovom ruchu na Slovensku. Návštevníkom chceme poskytnúť ešte lepší zážitok a informácie. Inšpirovali sme sa tými najlepšími. Vylepšili sme nielen dizajn, ale aj samotnú logiku ovládania, používania webu a vyhľadávania, aby bol web pre používateľov intuitívnejší, ako ten predošlý. Veríme, že verejnosť prijme novinky pozitívne a portál bude mať zvyšujúci sa počet spokojných používateľov,“ hovorí Alexander Prostinák, zastupujúci výkonný riaditeľ oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.
Najväčšie výhody dostanú zaregistrovaní používatelia. Vytvoriť si konto bude možné aj prostredníctvom Google alebo Facebooku, teda nebude potrebné manuálne vypisovanie požadovaných informácií. Preferované podujatia či miesta si návštevníci webovej stránky môžu pridať medzi obľúbené jednoduchým kliknutím na symbol srdiečka.
Dané položky bude následne možné prezerať ako zoznam alebo ako mapu. Mapové zobrazenie bude možné stiahnuť a poslať ako prílohu emailu. Mapa zároveň vygeneruje aj najrýchlejšiu trasu medzi vybranými bodmi.
V budúcnosti bude portál prepojený aj s audio sprievodcom Špacírka Trnavou – City Walk. Návštevníkom ponúkne aj sekciu „e-shop“. Nový portál tak poslúži aj ľuďom, ktorí sa v Trnave nenachádzajú a bude ich motivovať k tomu, aby mesto navštívili. Tým, ktorí do Trnavy zavítajú pomôže v lepšej orientácii nielen medzi pamiatkami a zaujímavosťami mesta, ale poskytne im typy a rady, ktoré určite ocenia či už milovníci dobrého gastra, vína, medoviny, kultúry, športu, ubytovania a podobne. Cieľom Trnava Tourism je, aby vynovenú stránku ročne navštívilo aspoň 100-tisíc používateľov.

Zdroj foto: Trnava Tourism
Viac informácií na stránke www.regiontrnava.sk, emailom info@trnavatourism.sk alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Región Trnava. Otváracie hodiny TIC nájdete na http://bit.ly/TuristickeInformacneCentrum
Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTrnava a na Instagrame www.instagram.com/regiontrnava.
Tešíme sa na vás v Regióne Trnava!