Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

6 TIPOV, ČO ROBIŤ VO FEBRUÁRI V TRNAVE A JEJ OKOLÍ

Február v regióne Trnava sa bude niesť v znamení prehliadok, medových týždňov, výstav a osláv. Ak hľadáte inšpiráciu, kam sa vybrať, tak si prečítajte naše tipy. Zláka vás nielen história Malého Ríma, výborné víno a rôzne špeciality, ale aj výnimočná výstava v Synagóge.

TRNAVA

Výstava Entrotopia 2.0

Čo majú spoločné Helsinky a Trnava? Spája ich medzinárodný umelecký projekt, v rámci ktorého predstavia v Synagóge – Centre súčasného umenia šesticu fínskych výtvarníkov. Ich diela si môžete pozrieť od 6. februára, kedy sa o 18:00 hod. bude konať vernisáž, do 22. marca. Súčasťou bude aj komentovaná prehliadka 27. februára o 17:00 hod. V ich jedinečných dielach tak môžete vidieť ako sa stretáva história s prítomnosťou a ako sa striedajú obrazy našich túžob a rovnako obáv z budúcnosti. Bližšie informácie o výstave vám poskytne Malý Berlín, ktorý je spoluorganizátorom podujatia.

Prehliadky s hodinárom

Oslávte 290. výročie mechanického hodinového stroja v trnavskej Mestskej veži. Pri tejto príležitosti Trnava Tourism organizuje raz do mesiaca počas celého roka komentované výstupy s hodinárom Karolom Nemčekom, ktorého rodina sa už päť generácií stará o jej hodinový stroj. Počas prehliadky 21. februára od 17:30 h. si môžete vyskúšať natáčanie hodín a dozviete sa rôzne detaily o tom, ako tento unikátny hodinový stroj funguje. Výstup bude trvať 1,5 hodiny a počet miest je limitovaný na 15 osôb. Preto je potrebné si vopred zarezervovať svoje miesto v Turistickom informačnom centre – Región Trnava alebo na http://bit.ly/vystupyNaMestskuVezuShodinarom.

Svetový deň sprievodcov

Trnava si aj v tomto roku pripomenie Svetový deň sprievodcov. Príďte ho osláviť aj vy 23. februára dvomi prehliadkami so sprievodcami v dobovom oblečení. O 14:00 h. sa vydáte po stopách kráľov ku Kostolu sv. Jakuba a Baziliky sv. Mikuláša. O 16:00 h. zasa pri prechádzke Sadom Antona Bernoláka až k niekdajšej Dolnej bráne spoznáte, ako fungoval hradobný systém mesta. Obe prehliadky sú bezplatné a nemusíte sa vôbec nahlasovať. Stačí len prísť pred Mestskú vežu a počas 1 - 1,5 hodiny spoznáte historické krásy Malého Ríma.

DOLNÁ KRUPÁ

Medové týždne v Medolandii

Zažite od 1. do 23. februára Medové týždne v Medolandii. V reštaurácii Mária Henrieta si počas dvoch týždňov pre vás pripravili špeciálne Valentínske menu a degustácie. Vybrať si môžete z ponuky degustácií „Chuť Medolandie“ alebo „To najlepšie z Medolandie“ a okrem toho vám exkluzívne ukážu výrobu vynikajúceho nápoja „Horiaca medovina“. Zároveň si môžete objednať aj prehliadku Medolandiou, v rámci ktorej si vychutnáte ružovú medovinu Mária Henrieta a vypočujete si aj príbeh nenaplnenej lásky ženy, ktorej meno medovina nesie.

Valentínske večery s hudbou

Ak túžite osláviť Valentína na mieste, kde ste ešte neboli, tak si zarezervujte v reštaurácii Mária Henrieta vynikajúcu večeru. Okrem dobrého jedla si vychutnáte aj romantickú atmosféru v podobe hudobných vystúpení. V piatok 14. februára vám spríjemnia večer dievčatá zo skupiny Lily Veil a v sobotu 15. februára sa môžete tešiť na írsku hudbu v podaní kapely Gemini. Svojej polovičke sa tak postaráte o nezabudnuteľné chvíle.


DOĽANY

Zabíjačka na Mlyne

Milovníkov dobrého jedla, vína a zábavy poteší tradičné podujatie, ktoré v rámci fašiangových osláv organizuje rodinné vinárstvo Vína z Mlyna. V sobotu 15. februára tu nájdete nielen zabíjačkové špeciality priamo z kotla či lekvárové šišky. Ervín, vinár a mlynár v jednej osobe, vám porozpráva históriu Mlyna a jeho priatelia z Klubu vojenskej histórie vám v dobových uniformách predstavia niektoré cenné a originálne kúsky zabudnutej vojenskej techniky. V Mlynici sa budú, ako obyčajne, ochutnávať nové i staršie VÍNA Z MLYNA. Do kalendárov si zapíšte, že 7. februára je posledný deň, kedy si môžete zarezervovať lístky na toto podujatie. Viac informácií sa dozviete na http://bit.ly/ZabijackaNaMlyne2020.

ŠENKVICE

Archívne v archíve

Príďte objaviť tajomstvá archívu vo vinárstve Karpatská Perla. Vo štvrtok 20. februára sa bude konať degustácia Archívne v archíve a tentokrát Laco Šebo nechá výber vín na vás. Do 16. februára si môžete vybrať 10 vín, ktoré by ste chceli ochutnať a tie vám predstavia v archíve. Počas degustácie sa dozviete o využití archívu, jeho histórii a zároveň vaše chuťové bunky okrem vynikajúceho vína poteší aj výborné menu od Mariána Harcinika.

Trnava a jej región ponúka množstvo historických pamiatok, atrakcií, zábavy a kultúrneho programu. Preto by ste nemali premeškať šancu a rezervovať si ubytovanie čo najskôr. Vybrať si môžete z týchto ubytovacích zariadení: Holiday Inn****, Hotel Impiq****, Penzión Patriot*** či Hotel Spectrum***. Priblížia vám atmosféru domova vo svojich komfortných izbách, ponúknu chutnú kuchyňu a poslúžia aj ako ideálne miesto na odpočinok a rodinné stretnutia. 

Zdroj foto:  Vína z Mlyna, Malý Berlín, Medolandia, Trnava Tourism

Viac informácií na stránke www.regiontrnava.sk, emailom info@trnavatourism.sk alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Región Trnava. Otváracie hodiny TIC nájdete na http://bit.ly/TuristickeInformacneCentrum

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTrnava a na Instagrame www.instagram.com/regiontrnava.

Tešíme sa na vás v Regióne Trnava!