Prešporské srdce

Štvrtý román od spisovateľa Michala Slaničku sa dostane pod kožu každému, kto sa doň ponorí.  Čistá a nevinná láska dvoch ľudí, trasa Bratislava – Košice, 19. storočie a poznanie, že nie vždy sme tým, čo si myslíme...

Smrť berie, láska dáva.
Sladká vôňa škorice z dielne Skaritzovcov, kde sa vyrábali najchutnejšie medovníky rozvoniava celý príbeh knihy Prešporské srdce.
Nešťastie v rodinnej dielni však obráti všetko naruby. Nebyť požiaru, možno by sa medovnikárova dcéra Kristína nikdy s mladým rybárom Jurajom nespoznala. Jej otec si však po dcérinom boku predstavuje Eugena - syna z urodzenej rodiny vinára Balugyaya. Juraj neváha svoje city dokázať hľadaním riečneho zlata, Eugen zas tasením zbrane v džentlmenskom pištoľovom súboji. Tak ako Dunaj odkrýva minulosť zaplavenú štrkopieskami, mladá Frederika žijúca v Kasse postupne odhaľuje, že je v skutočnosti niekým úplne iným.
Dokonalá kombinácia histórie a fantázie vás zavedie na cestu, ktorú si budete ešte dlho pamätať.

Michal Slanička sa vo svete médií pohybuje od svojich 18 rokov. Ako redaktor, moderátor a scenárista pracuje najmä v RTVS. Poznať ho môžete z relácií Test magazín, Dámsky klub a On air. Jeho hlas sa prihováral aj poslucháčom v niekoľkých slovenských rádiách. Prešporské srdce je jeho štvrtá kniha, predtým mu vyšli Kódex: Sex, Sex s EX a Na Vianoce mi nevolajte.

Prešporské srdce

SÚŤAŽNÁ OTÁZKA:

Z ktorých miest pochádzajú hrdinovia románu Prešporské srdce?

Odpoveď: Prešporok a Kassa

Knihu vyhráva Gabriela Ochraňová z Jovse a Milan Stefan z Vranova nad Topľou

Srdečne blahoželáme!