Základ krásnej pleti? Dôkladné čistenie!

Základ krásnej pleti? Dôkladné čistenie!

Súčasné možnosti nám umožňujú dopriať našej pleti blahodarné prírodné produkty kozmetických značiek z celého sveta. Pred ich bezhlavým nakupovaním je však dobré vedieť, že akákoľvek luxusná kozmetika sa po nanesení na nečistú pleť stáva neúčinnou. Základom krásnej a zdravej pleti je totiž dôkladné čistenie, ktoré by malo byť základom každej beauty rutiny, vrátane tej vašej.

Pre väčšinu žien znamená čistenie pleti len jednoduché odlíčenie sa pomocou čistiacej pleťovej vody. Po zdanlivom odstránení make-upu a ďalších zvyškov dekoratívnej kozmetiky, už stačí pleť opláchnuť čistou vodou a jemne ju osušiť čistým, mäkkým uterákom. Hotovo? Ani zďaleka! Ak je toto obraz aj vášho „dôkladného čistenia“, rýchlo sa s ním rozlúčte. Krásna a zdravá pleť si totiž vyžaduje ďaleko viac pozornosti. Viete ako na to?

    1. Správna teplota vody

Prvým krokom k správnemu čisteniu je primerane teplá voda, nikdy nie horúca a ani studená. Vysoká teplota vody môže totiž narušiť správnu funkciu pokožky tým, že ju zapáli alebo podráždi, kým studená voda zas neumožní zmäkčenie potrebné na dôkladné odstránenie zvyškov make-upu.

    2. Dôkladne zvážte typ čistiacej kozmetiky

Výber čistiacej kozmetiky by ste mali zvažovať najmä na základe typu vašej pokožky. Za všeobecne šetrnejšiu sa napríklad považujú čistidlá s krémovou konzistenciou. Typické sú svojím nepenivým charakterom, preto je táto kozmetika určená najmä pre ľudí s citlivou či dehydratovanou pokožku. Oveľa hlbšie čistenie však poskytuje kozmetika s gélovou konzistenciou. Dôvodom je obsah kyselín v jej zložení, ktoré dokážu účinne odstraňovať nežiaduce čiastočky ropy z make-upu a dekoratívnej kozmetiky. Gélové čističe sú zvyčajne penivé, čo na jednej strane umožňuje znižovať nadmernú tvorbu oleja, na druhej však môžu spôsobovať zbytočné a nadmerné vysušenie pokožky. Vyhýbať by sa im preto mali ľudia s suchou pleťou.

    3. Dvojité čistenie

V pojme dvojité čistenie nie je ukryté len ranné a večerné čistenie pleti, ale aj jej dvojfázové večerné čistenie. Dôležité je najmä vtedy, ak si na pleť denne nanášame make-up, zanedbávať by sme ho však nemali ani ak pracujeme v znečistenom prostredí, alebo ak máme mastnú či zmiešanú pleť. Prvým čistením totiž odstránime make-up a ďalšie nečistoty, kým tým druhým odstránime odumreté bunky pokožky. Produkty, ktoré na pleť následne nanesieme, tak budú môcť na jej časti pôsobiť oveľa efektívnejšie.

    4. Siahnite po produktoch s kyselinou salicylovou

Výhodou kyseliny salicylovej je jej schopnosť pôsobiť ako peeling. Prispieva k zrýchleniu bunkovému obratu a obmedzuje tiež nadbytočnú produkciu oleja. Naša pokožka bude tak po jej použití jemná, rozjasnená a zároveň „obalená“ ochrannou antioxidačnou bariérou.

    5. Týždenné hĺbkové čistenie

Okrem dennej starostlivosti o pleť je pre ňu raz do týždňa potrebný aj hlbší čistiaci zásah. Dobrou voľbou môže byť enzýmový peeling, ktorý bude pôsobiť ako hĺbkový čistič s cieľom odstrániť odumreté bunky a dosiahnuť rovnomerný tón pleti. Pamätajte však, že enzýmový peeling by sme nemali používať v ten istý deň ako peeling vyvinutý na báze kyseliny. Pleť by na takúto kombináciu mohla totiž reagovať nepríjemným podráždením.

    6. Doprajte si čas a rozmaznávajte sa

Na čistenie pleti by sme si mali vyhradiť čas. Po nanesení jednotlivých kozmetických čističov preto venujte náležitú pozornosť aj ich dôkladnému vmasírovaniu do pleti. Postaráte sa tak nielen o odstránenie posledných zvyškov make-upu, ale aj o rozprúdenie krvného obehu v oblasti tváre. Aby sme účinok prípravkov ešte viac podčiarkli, môžeme okrem obyčajnej masáže využiť aj sonický prístroj FOREO UFO. Stačí, ak ho jednoducho spárujete s mobilnou aplikáciou a jeho hyperinfúzia a LED svetelná terapia dopraje vašej pleti hĺbkovú a profesionálnu starostlivosť. Okrem UFO však rada FOREO smart produktov obsahuje aj viacero ďalších inteligentných zariadení, preto si z nich nepochybne vyberiete ten, ktorý bude vaša pleť milovať.

Zdroj: FOREO