Pravidlá líčenia v teenagerskom veku

Ako reagovať, keď vám vaša štrnásťročná dcéra zahlási, že sa chce nalíčiť? Nie je rozumné zakazovať, pretože ona to aj tak spraví. Taktiež nebuďte otvorené všetkým jej nápadom a naučte ju, ako na to!

Prvým pravidlom je nedovoliť im extravagantné, výrazné líčenie. Na to majú čas a nech si radšej užívajú svoj prirodzený šarm. Určite ich budú lákať všetky trendy kozmetické prípravky, no nie úplne všetko ich pleť aj zmôže. To, že ich líčeniu treba naučiť, neznamená, že len v taktike nanášania prípravkov, ale hlavne v zachovaní svojho dievčenského výzoru a primeranej starostlivosti o pleť.

Na líčení spolu s mladou teenagerkou hľadajte to pozitívne, funkčné. Aby tomu tak aj bolo, musia si vedieť vybrať líčidlá podľa typu svojej pleti, veku a danej príležitosti. Mejkap je skvelým pomocníkom pre každú pleť, pokiaľ obsahuje výživné hydratačné zložky a je ho takmer nevidieť.

Vštepujte im, že mejkap sa nielen nanáša, ale večer ho bude nutné dať aj preč. To ich až tak baviť nebude, no na svojich prvých prehreškoch sa rýchlo ponaučia. Za následok to môže mať nevzhľadné tónovanie pleti, precitlivenie okolia pod očami, nadmernú tvorbu mazu či naopak – citlivú až ekzematickú pokožku. Pokožka potrebuje čo najviac prirodzene „dýchať“, mejkap (na spanie) jej to rozhodne neumožní.

Hrajú sa na profesionálky? Možno na to skutočne aj majú...

A možno nielen nadanie, ale aj dostupnosť rôznych návodov, tipov a trikov v líčení. Čo si budeme nahovárať, stačí pár klikov a na webe si odsledujú jedno video za druhým. Ak si spomedzi nich nájdu svoje favoritky, pravidelné odoberanie videí im možno vôbec nebude na škodu.

„Umiernené“ líčenie je nahé líčenie?!

A práve od toho by sa mala odraziť každá teenegerka. Nič nepreháňať, aby im neprischla prezývka „tie zmaľované“. Odporúčame vyberať si len jednoduché korektory alebo mejkap v púdri, ktorý sa jednoduchšie nanáša.

Z farieb na oči a na pery uprednostnite jemné ružové, béžové či broskyňové. Aj keď vás to láka, dymové líčenie ešte nie je pre vás! Svoje pery vyživujte a skrášľujte leskom alebo balzamom s jemným zafarbením. Neoplatí sa zbytočne pridávať si na veku, ono to pôjde aj samo!  

Tatiana         
Autor fotografie:www.pixabay.com