Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Najhoršie letné líčenie – toto určite vynechajte!

Takmer všetci máme radi teplé počasie, slniečko a vodu. S tým sa nám spája letné obdobie. Avšak aj v tomto období chceme byť krásne, upravené a iste aj nalíčené. Augustové takmer 40 stupňové horúčavy tomu veľmi neprajú. Ak nechcete pôsobiť ako roztečená príšera vyvarujte sa týmto kozmetickým letným prešľapom. Cenné rady nám poskytla kozmetička a vizážistka Monika Kmeťová.


Žiadne krémové mastné očné tiene
Najhoršie, čo môžete v lete používať sú mastné očné tiene. Okamžite sa v ryhách na viečkach usádzajú a veľmi rýchlo sa rozpíjajú. „Na leto neodporúčam žiadne tiene. Viečko stačí len prepudrovať. Ak sa predsa neviete bez tieňov zaobísť, zvoľte radšej práškový charakter.“ hovorí naša odborníčka.

Vynechajte rúže v ťažkých tmavých farbách
Leto by sa malo niesť v ľahkých, sviežich farbách. V tomto duchu nech je aj vaše líčenie. Zabudnite na ťažké tmavé rúže, ak použijete ešte aj ťažký lesk, budete si pripadať ešte viac upotená. „Preto radšej použite trblietavý balzam na pery, alebo len veľmi ľahký farebný lesk. Nezabudnite pred tým obtiahnuť pery kontúrovacou ceruzkou, zabránite rozpíjaniu farby.“ radí vizážistka.

Odpustite si make – up
Pleť pod nánosmi make –upu nedýcha a pri vysokých teplotách sa pomaly, ale iste rozteká. Naša pleť je mastná a vyzerá zle. O tomto asi žiadna z nás nesníva. „Vymeňte make-up za bronzový púder a ak si neviete odpustiť make-up, zvoľte radšej hydratačný.“ uvádza Monika. Aby sme predišli lesklej pleti, čo je v lete na dennom poriadku, majte po ruke vždy odmasťujúce obrúsky. Tento zázrak môžete použiť na miesto púdru. Nájdete ich v každej dobrej parfumérií.

Vodeodolná špirála je samozrejmosťou
Oproti obyčajnej špirále je vodeodolná lepšou bojovníčkou proti potu, čo oceníme v lete, kedy sa nám veľmi rýchlo roztečie a veľa času trávime pri vode. „Vsaďte nie iba na špirálu, ale aj iné vodeodolné líčidlá ako sú napríklad tiene. Pripravte sa na to, že odlíčenie vám dá trocha zabrať, ale všetko vyrieši aj detský olej, ktorý v núdzi oceníte. S tým odlíčite vodeodolnú kozmetika jedna radosť.“ radí kozmetička Monika. Ak ste fanúšikom očných liniek, vodeodolnosť by mala byť prvoradá. Nie je nič horšie ako roztečná linka, ktorú sa snažíte prstom utrieť.


Na záver naša odborníčka dodáva: „ Letný make – up by mal byť naozaj veľmi jednoduchý. Vodeodolná maskara, hydratačný lesk a hurá na pláž. Budete nielen vyzerať prirodzene, ale cítiť sa budete iste sviežejšie ako pod nánosmi zbytočných líčidiel.“

Autor: Janka Radimáková
 
Autor fotografie:

Image courtesy of [image creator name] / FreeDigitalPhotos.net