Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Chystáte sa na večierok?

Firemné večierky, vianočné párty či večerné zábavy sú tu. Pravdepodobne premýšľate o outfitoch, ktoré si na tieto udalosti oblečiete. Žiadna módna kombinácia však nie je perfektná bez precízne zvolených spoločenských šperkov, ktoré dodajú vašej vizáži dokonalú bodku.

Aké spoločenské šperky si zvoliť pri jednotlivých spoločenských či firemných udalostiach? Prezrite si naše tipy a zažiarte v každej spoločnosti.

Skombinujte šperky s outfitom

Uistite sa, že váš outfit a vaše šperky sú v kontraste. Ak má váš outfit vzory, siahnite po jednoduchších, minimalistických šperkoch, ktoré podčiarknu krásu jednotlivých módnych kúskov. Ak je však váš outfit jednoduchý a je jednotne farebne ladený, môžete ho doladiť masívnejším a výraznejším náhrdelníkom, náušnicami či náramkom.
Váš výstrih, rukávy a účes ovplyvnia, aké šperky budú mať pre danú udalosť zmysel.
Napríklad, ak má váš outfit dlhé rukávy, veľa náramkov nemusí byť v tomto prípade vhodnou voľbou. To isté platí pre nosenie napichovacích náušníc. Ak máte rozpustené vlasy, drobné náušnice vtedy nemusia dostatočne vyniknúť.

Zlaďte šperky s tónom svojej pleti

Šperky je vhodné vyberať aj podľa typu vašej pleti. Isto ste si všimli, že niektoré na vás vyniknú viac, iné menej. Zlato sa hodí k tmavším tónom pleti. Ak máte tmavý tón pleti, môžete si vybrať zlatý náhrdelník a doladiť ho zlatým náramkom. Striebro je štandardný kov, ktorý zase rozjasňuje prirodzenejšie tóny, takže strieborný náhrdelník pôsobí výraznejšie na bledšej pleti.

Chystáte sa na večierok?

Vzácne drahé kamene sú istotou

Nič nevyvolá väčšiu eleganciu ako perly a drahokamy. Sú nadčasovým doplnkom, ktorý v sebe vždy nesie štýl a noblesu.
Pri výbere drahokamov na formálnu udalosť myslite na ich veľkosť a farbu. Nosiť obrovské farebné drahokamy ku každému outfitu sa môže zdať nevkusné. Naopak, diamantové napichovacie náušnice sú ideálnym spôsobom, ako doplniť akýkoľvek sviatočný komplet, či už sa rozhodnete pre klasické koktejlové šaty alebo pre odvážnejší a nápadnejší vzhľad. Navyše, výnimočnou črtou týchto náušníc môže byť etický prístup, akým boli vyrobené. Moderné sú napríklad lab-grown diamanty, ktoré sa pestujú v kontrolovanom laboratórnom prostredí pod dohľadom vedcov a technológií. Chemické, optické a fyzikálne vlastnosti a kryštálovú štruktúru majú rovnakú ako diamanty vyťažené v prírode, avšak sú pre prírodu oveľa šetrnejšie a pre zákazníka značne dostupnejšie.
Ak sú vaše šaty jednoduchšie, nebojte sa siahnuť aj po výraznejších visiacich náušniciach, ktoré im dodajú úplne nové čaro a urobia z vás bohyňu na každej spoločenskej udalosti.

Vyberte si kolekcie

Súpravy šperkov sú skvelé, pretože vám umožňujú získať viacero kúskov v štýle, ktorý sa vám páči. Nemusíte tak rozmýšľať, aké náušnice doladiť k náhrdelníku, jednoducho si vyberiete celú kolekciu a môžete mať istotu, že k sebe pasujú priam dokonale. Zlatá bezel kolekcia šperkov s akvamarínmi Palonn je napríklad jemnou minimalistickou, no za to skutočne impozantnou voľbou, ktorá dodá šmrnc každej žene. Dnes sú na výber šperky všetkých farebných kovov a dokonca si môžete vybrať značku, ktorá používa recyklované drahé kovy, čím pomôžete prispieť k udržateľnosti a ekológii.

Chystáte sa na večierok?

Neprežeňte to

Nie je pravidlom, že nosením väčšieho množstva šperkov budete vyzerať elegantnejšie. V skutočnosti to môže pôsobiť práve opačne.
Pri výbere šperkov dbajte na to, aby neboli všetky šperky okázalé. Namiesto toho si vyberte jeden kúsok, ktorý vynikne a doplňte svoje oblečenie ďalšími jednoduchými kúskami. Ak nemáte veľký výstrih alebo naopak rolákové šaty, môžete sa pokojne zaobísť bez náhrdelníka. V tom prípade radšej siahnite po elegantnom výraznom prsteni. Strieborný prsteň s topásom a zirkónmi Lima je elegantným evergreenom, ktorý nikdy nevyjde z módy a nikdy vám neprestane robiť radosť. Bohatý a honosný dizajn väčších prsteňov ich predurčujú k slávnostnejším príležitostiam, kde nechajú vyniknúť váš pôvab.
Tieto tipy vám môžu pomôcť ukázať sa na každej spoločenskej udalosti. Výber správneho šperku, ktorý sa hodí k vášmu slávnostnému outfitu, zvýrazní váš vzhľad a dodá originálne čaro. Nebojte sa investovať do krásnych, kvalitných kúskov. Môžete ich využiť aj na ďalšie spoločenské udalosti a zároveň vám doprajú pocit výnimočnosti.
V online klenotníctve Eppi nájdete tisíce šperkov rôznych druhov i cenovej dostupnosti, ktoré sú vyrábané udržateľne a eticky. Eppi taktiež poskytuje individuálne úpravy šperkov, opravy, gravírovanie i jedinečné návrhy klenotov. Prezrite si kompletnú ponuku tohto klenotníctva a vyberte si ten pravý šperk pre vás.

O Eppi
Eppi je online klenotníctvo zamerané na udržateľnosť a ekologickú zodpovednosť pri tvorbe a predaji šperkov. V ponuke má tisíce produktov vyrobených z drahých kovov, osadených vzácnych kameňov a perál. Eppi spolupracuje s najrešpektovanejšími certifikačnými inštitúciami, používa diamanty certifikované nezávislou svetovou autoritou Gemological Institute of America (GIA) a ako jediné ponúka na Slovensku a v Čechách diamanty s certifikátom  CanadaMark. Eppi poskytuje individuálne úpravy šperkov, opravy, gravírovanie i jedinečné návrhy klenotov. V rukách klenotníkov Eppi sa zrodil unikátny zlatý náhrdelník osadený 417 diamantami pre rapera Rytmusa a grillz šperk pre youtuberku Not So Funny Any a rapera AMCO.


Copyright k obrázkom: © Eppi