Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Ako správne vrstviť oblečenie? Využite dámske vesty!

Vrstvením oblečenia sa vám otvárajú nekonečné možnosti vytvárania zaujímavých outfitov. Aj preto patrí jeseň k najobľúbenejším ročným obdobiam mnohých milovníkov módy. Vďaka veste môžu totiž naplno prejaviť svoju kreativitu a pohrať sa s vrstvami, farbami a vzormi.

Nepodceňujte vesty - v záplave búnd, trenčkotov a ďalších zvrškov sa im možno toľko pozornosti neujde, no nemôžeme im uprieť, že sú fantastickým kúskom na prechodné obdobie. Elegantne vyriešia vaše dilemy, keď si lámete hlavu nad otázkou, či už je dostatočne chladno na bundu alebo to ešte vydržíte len v mikine. Ak by ste sa v bunde či kabáte ešte potili, no bez neho by vás už klepalo od zimy, vtedy prichádza na scénu vesta.

Že ešte nemáte žiadnu v skrini? Chyba! Pozrite si naše tipy na to, ako správne vytvárať outfity s dámskymi vestami a veríme, že aj vy ich okamžite zakomponujete do svojich šatníkov.

Sedem jednoduchých pravidiel, ako dosiahnuť s vestou čo najlepší výsledok

Áno, pravidlá sú na to, aby sa porušovali, najmä v móde, ale kým nie ste expert, nezaškodí si pripomenúť základy, na ktorých môžete vždy stavať:

    1. Vrstvite od najsvetlejšieho oblečenia po najtmavšie, vďaka čomu vaša vesta vynikne.
    2. Najskôr si oblečte vzory, na tie potom vrstvite jednofarebné kúsky - takto vynikne vzor a outfit bude pôsobiť harmonicky. Vrstvenie vzorovaného oblečenia na iné vzory vyžaduje značnú zručnosť a ak sa vám to vymkne spod kontroly, budete pôsobiť neupravene.
    3. Na tenšie oblečenie si obliekajte hrubšie vrstvy. Je to najlogickejšie aj kvôli správnej regulácii teploty. Existujú síce aj výnimky z tohto pravidla, napríklad tenká vetrovka či softshellová bunda vo veternom či daždivom počasí, ktorá je nepremokavá a chráni vás pred nepriazňou počasia.
    4. Vrstvite na seba len oblečenie, ktoré vám dokonale sedí. Vesta nezachráni dojem, ak pod ňou máte oblečené neforemné tričko či mikinu.
    5. Ak kombinujete farby, vyberajte také, ktoré spolu ladia - buď hľadajte kontrasty, alebo stavte na tón v tóne.
    6. Vyhnite sa kombinácii vesta a tričko s krátkym rukávom.
    7. Vestu nenoste samostatne, vždy ju navrstvite na oblečenie s dlhým rukávom.

Inšpirácie s dámskymi vestami na každodenné nosenie

Prešívaná vesta patrí do každého šatníka. Dokážete s ňou aj bez nadmernej snahy vytvoriť pekný voľnočasový outfit: k legínam a mikine si môžete obliecť kontrastnú prešívanú vestu a obuť biele tenisky. Tú istú vestu využijete ale aj k dámskym džínsom. Stačí si zvoliť farebnú paletu, ktorá spolu vytvára dokonalý celok.
Okrem prešívaných viest sa v tomto období tešia obľube aj flísové vesty. K športovým outfitom sú ako stvorené, vynosíte ich aj na túry do prírody pod softshellovú bundu a v prípade, že vám bude teplo, môžete si regulovať komfort tak, že ju jednoducho vyzlečiete a odložíte do ruksaku, kde vás počká, kým opäť nepríde jej chvíľa.

Pri pátraní po vhodnej veste sa určite nezabudnite zastaviť v internetovom obchode Bolf a môžete si vyberať z množstva farieb, strihov a dizajnov za fantastické ceny.