Ako nepribrať počas karantény?

Máte doma menej pohybu a svoju myseľ zaťažujete dookola tými istými problémami? Prestaňte s tým a začnite sa viac o seba starať! Aj všetky nasledujúce dni počas karantény môžu byť krásne a užitočné. Rozhýbme svoje telo a nedovoľme mu priberať. Ako na to?

Jednoduché to určite nebude, keďže doma najčastejšie „nasávame“ príjemnú relaxačnú atmosféru. Tak tomu bývalo po každom náročnom dni, no teraz je to naopak – máte voľna na rozdávanie? Využite tento slnečný čas na striedmejšie stravovanie a pravidelné cvičenie. Okrem toho existuje aj niekoľko ďalších zaručených rád, ako nepribrať a mať sa znovu rád.

Kontrolujte sa a nepodvádzajte

Oklamete tak len seba a na všetko doplatíte vlastným zdravím. Vyvážená strava a pravidelný tréning je základom úspechu, no nezabúdajte ani na to - lepšie než sa vyvážať autom je ísť pešo, ak nebývate na samom najvyššom poschodí, použite schody, každý voľný deň využite aj na dlhšie prechádzky v prírode s rodinou. Veľa sa rozprávajte, spomínajte na príjemné zážitky a namiesto hlučnej telky sa zahľaďte do svojho kalorického denníka.

Kalorický denník

Samozrejme, aj hodnoty v kalorickom denníku si vieme „prispôsobiť“, len aby tie čísla boli perfektné. Ale prečo by sme to robili? Kalorický denník je rozumným riešením najmä pre začiatočníkov. Pre tých, čo ešte nemajú taký prehľad o kvalite jednotlivých potravín a ich dôsledkoch na našu hmotnosť.

Energetický príjem si značíte od raňajok až do večere, nezabúdajte ani na skonzumované nápoje a všetky „drobnosti“. Len tak si po pár dňoch viete zistiť vývoj vášho snaženia, sebadisciplíny a prospechu pre vlastnú kondíciu. Mnohé aplikácie sú vybavené aj rôznymi prídavnými funkciami, kde si môžete značiť vlastné nápady, respektíve online konzultovať nejasnosti ohľadom zdravého energetického príjmu.

Dnes výnimočne?

To je najčastejšia „obranná“ reakcia začiatočníkov po prvých úspechoch. Dnes výnimočne si môžem dopriať – dlhšie pospať, dať si niečo sladké a necvičiť. Z výnimky pravidlom a opäť sme na začiatku. Blížia sa veľkonočné sviatky a práve teraz je ten najlepší čas začať chudnúť. Len tak preskúšate vlastnú sebadisciplínu a „výdrž“.

Cvičte nie priemerne, ale vysoko intenzívne

A je to možné aj na doma. Séria vysoko intenzívnych HIIT cvikov zahŕňa bežne známe kľuky, výpady, drepy, zhyby či mŕtve ťahy, ktorými dáte zabrať celému telu. Takéto cvičenie trvá najviac 45 minút a skutočne sa zapotíte. Zlepšuje sa tak okysličovanie, prekrvenie organizmu a následne aj vyplavovanie škodlivých odpadových látok. Hlavne robme všetko s úsmevom a pre vlastné potešenie. Veľa úspechov!

Tatiana

 
Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/strati%C5%A5-v%C3%A1hu-chudnutie-brucho-slim-1968908/