Čo hovoria vlasy

Keď si žena ostrihá vlasy: Jednoznačne dáva svetu najavo, že začína nový život. Ukazuje svoju aktivitu a chce sa sama pričiniť o úspech a uznanie v spoločnosti. Krátkym účesom dokumentuje svoje sebavedomie, silu a odhodlanie.
Radikálne skrátenie vlasov však môže znamenať aj smútok a odmietanie úlohy ženy, vyvolané stratou alebo rozlukou. Aj vtedy má odvahu ukázať svoju pravú tvár.

Zafarbí si vlasy na červeno: Tieto ženy sa rady zahrávajú s ohňom a otvorene to ukazujú. Na mužov táto farba už po stáročia pôsobí ako synonymum nebezpečenstva, agresivity, ale i lásky a vášne. Červenovlásky sú vraj náladové, nevypočítateľné, nezávislé, so sklonom k hystérii. Žena, ktorá si zvolí červený odtieň, s tým ráta.

Odfarbí si vlasy na blond: Signalizuje jasné sexuálne posolstvo pre mužov: som voľná! Som atraktívna, dynamická a napriek tomu ženská. Blond vlasy pôsobia na mužov veľmi žensky a príťažlivo. Takmer všetky sex-bomby sú blond, či už známa BB, Kim Basingerová alebo top modelka Claudia Schifferová.

Zafarbí si vlasy na tmavo: Tmavovlásky pôsobia vždy trochu tajomne. Prirodzené tmavé vlasy majú zväčša ženy južanky - sú vášnivé a temperamentné. Pre tmavé tóny sa rozhodnú tie, ktoré chcú pôsobiť tajuplne, horkokrvne a veľmi, veľmi žensky.

Prestane si farbiť vlasy: Takéto ženy nechcú robiť zo seba niečo iné, ako v skutočnosti sú. Sú spokojné s tým, čo im dala príroda, a sebavedome ukazujú: som takáto, a ak sa to niekomu nepáči, je to jeho vina.

Autor fotografie:

Image: healingdream / FreeDigitalPhotos.net