V dobrom zápase šťastnejší domáci

V predposlednom domácom zápase videli diváci dobrý hokej z oboch strán. Ako prvý mal veľkú šancu Románek, stroskotal však na Sojákovi. Na druhej strane bol už úspešnejší Molnár, ktorý strelou spomedzi kruhov nedal Tomekovi šancu a poslal Bardejov do vedenia. Piešťany mohli o chvíľu vyrovnať zásluhou Chyla, gól síce nedal, ale bol faulovaný a v presilovej hre sa domáci dočkali vyrovnania, keď Bučkovu strelu od modrej čiary tečoval do brány Haring a vyrovnal. Druhý gól pridali Piešťany potom, čo Holovič oklamal dvoch súperových obrancov aj brankára a prihral pred prázdnu bránu Chylovi, ktorý bezpečne zavesil. Zvýšiť mohol aj Pupák, ale trafil iba brvno, a tak sa druhý raz v zápase presadili aj hostia, keď najskôr Tomek vyrazil Bochňovu strelu, ten si však puk vybojoval naspäť a ponad ležiaceho brankára vyrovnal.

Druhú tretinu domáci začali náporom a vybojovali si presilovku, v ktorej márne dobýjali Sujákovu bránu, lenže pár sekúnd potom, ako vylúčený Chmelo skočil na ľad, Grman od modrej čiary prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a Piešťany opäť viedli. Radovali sa však iba necelé štyri minúty, potom Peško v oslabení zbytočne dlho držal puk, toho sa zmocnil Molnár, prihral Gmitterovi a jeho nie príliš razantnú strelu Tomek neudržal a inkasoval. Hostia po góle ožili, tlačili domácich, ktorí sa dopúšťali zbytočných chýb, nechali sa vylúčiť a poskytli hosťom šancu otočiť výsledok. Tí hrali dvojnásobnú presilovku, ale Pichnarčík najskôr netrafil z dobrej pozície, a potom Tomek odčinil svoju chybu pri dvoch Chmelových tutovkách.

Do tretej tretiny domáci tréner Klement poprehadzoval zostavu, posadil Barana Gálikom a Piešťany tak dohrávali s tromi päťkami. Do vedenia ich mohol znova poslať Peško, netrafil však dobre Románkovu prihrávku. Z identickej pozície sa po ňom nepresadil ani Rybárik, ten však vybojoval aspoň presilovú hru. V nej sa predviedol tvrdou strelou Vrána, gól ale nestrelil ani on. Do útoku na hosťujúcej strane potom zavelil Pavlovský strelou medzi kruhmi. V následnom protiútoku išiel sám na Sujáka Učeň, ktorý bol faulovaný a nariadené trestné strieľanie s prehľadom premenil. Upokojiť domácich mohol Pupák, ale jeho únik v oslabení skončil na Sujákovi a následný protiútok zakončil Belušár na svoju smolu strelou vedľa brány. V záverečnom nápore Bardejov otvoril hru, čo domáci využívali na rýchle protiútoky, v jednom z nich si Chylo vytiahol brankára, ale bekhendovou strelou netrafil. Po ňom sa nepresadil v úniku ani Románek, ten ale následne fauloval a poskytol hosťom dve minúty pred koncom hrať presilovú hru. Bardejovčania odvolali brankára a hrali v presile o dvoch hráčov. Vyťažili z nej však iba strely Bochňu Schneidera, ktoré Tomek zlikvidoval. Pár sekúnd pred koncom zachytil Lušňák zlú rozohrávku, ale strelou spoza modrej čiary netrafil prázdnu badejovskú bránu, hosťom sa však už v zostávajúcom čase nepodarilo vyrovnať a diváci tak v peknom hokejovom predstavení oslavovali víťazstvo Piešťan.

ŠHK 37 Piešťany - HC 46 Bardejov 4:3 (2:2,1:1,1:0)

Góly: 07:52 Haring (Románek, Bučka), 13:42 Chylo (Holovič), 23:25 Grman (Holovič, Chylo), 46:13 Učeň ts - 03:46  Molnár (Piatak, Gmitter), 19:30 Bochňa, 27:05 Gmitter (Molnár, Piatak)

ŠHK 37 Piešťany: Tomek - Kolník, Poláček, Bučka, Zajac, Kalafut, Grman, Kopejtko, Vrána - Gálik, Baran, Pupák - Románek, Peško, Haring - Rybárik, Holovič, Chylo - Rosa, Učeň, Lušňák

HC 46 Bardejov: Sojak - Polaček, Pichnarčík, Chmelo, Gajdoš, Mojdis, Šimo - Gmitter, Piatak, Molnár - Cmorej, Caban, Schneider - Grendel, Bochňa, Belušár - Pavlovský, Forgač, Hričina