Hokejisti na opäť na víťaznej vlne

Po odfláknutom zápase v Trnave prišlo v piešťanskom tíme k niekoľkým zmenám. Nobou posilou do útoku sa stal Martin Gálik, ktorý v minulosti obliekal dres Slovana, Žiliny a naposledy Martina, z hosťovanie v Trnave sa zas vrátil obranca Petr Kopejtko.

Piešťanci začali stretnutie excelentne a už v štvrtej minúte viedli o dva góly. Ako prvý sa presadil po spolupráci druhého útoku Haring, a po ňom skóroval aj Vrána. Domáci potom nevyužili niekoľko presiloviek, ani dvojminútovú početnú výhodu o dvoch hráčov.

V druhej tretine sa im však podarilo znížiť, keď sa v 29. minúte presadil Ďurkech. Do konca tretiny ale Piešťany svoj náskok zvýraznili a pridali dva góly. Najskôr sa premiérovo presadil Gálik a v presilovke o dvoch hráčov bol úspešný aj Rybárik.

V tretej tretine snahu domácich po dobrom výsledku zastavili časté vylúčenia, ktoré však Piešťanci nedokázali potrestať. Tri sekundy pred koncom bol faulovaný Haring a rozhodca nariadil trestné strieľanie, ktoré menovaný premenil a stanovil výsledné skóre na 5:1 v prospech hostí.

HK 95 Považská Bystrica - ŠHK 37 Piešťany 1:5 (0:2,1:2,0:1)

Góly: 28:34 Ďurkech (Zlocha) - 02:10 Haring (Peško, Románek), 03:51 Rosa (Učeň), 33:53 Gálik (Rybárik, Tomek), 39:04 Rybárik (Holovič, Kolník), 59:57 Haring ts

ŠHK 37 Piešťany: Tomek - Kolník, Poláček, Bučka, Magušin, Kalafut, Grman, Kopejtko, Vrána - Gálik, Baran, Pupák - Románek, Peško, Haring - Rybárik, Holovič, Chylo - Rosa, Učeň, Klčo

HK 95 Považská Bystrica: Murín - Ďurkech, Smerčiak, Jarábek, Volek, Baron, Sekáč, Lukáč, Leško - Zlocha, Ftorek, Koleda - Stráňovský, Bubela, Bujdák - Slávik, Bačík, Kubiš - Koleno, Demáček