Človek, ktorý mi pripomenul podstatu života

 

Magdaléna prežívala dlhší čas nie práve najlepšie obdobie. Bojovala s neustálou vnútornou nespokojnosťou. Zamotávala sa v osídlach strachu a smútku. Jej najväčším problémom bola jej myseľ, ktorá neustále vyhľadávala problémy i tam, kde neboli. Stačila minúta nečinnosti a jej myseľ „vygenerovala“ problém, za ktorým nasledoval vnútorný smútok a strach. Ničilo ju to. Navonok bola podráždená a ubližovala ľuďom, na ktorých jej záležalo. Uvedomovala si, že sa musí po stý raz pokúsiť nájsť vnútornú rovnováhu a aspoň chvíľu normálne a vyrovnane žiť.
 
Žiadny človek sa v živote iného človeka neobjaví len tak. Od každého sa môžeme niečo nové naučiť. Jednoducho povedané, žiadne stretnutie v živote nie je náhodné. Potvrdilo sa to aj Magdaléne.
Prišla z práce a jej priateľ Martin si doviedol domov kamaráta. Dali sa do družnej debaty. Roman bol zaujímavým typom človeka. Vyžaroval z neho pokoj a optimizmus. Porozprával Magdaléne svoj životný príbeh a pripomenul jej, čo v živote má naozaj zmysel.
Kedysi som bol úplne iný. Ráno, čo ráno som sa nad všetkým stresoval. Bál som sa, či budem mať dosť práce a uživím rodinu. Rozčuľoval som sa, keď sa mi nedarilo. Myslel som na to, čo budem robiť zajtra, o týždeň, ba niekedy i o mesiac. Dni utekali a ja som bol smutný, stresovaný a začal som pochybovať o zmysle svojej existencie. Akoby to nestačilo, práce ubúdalo a rodina bola bez príjmu. Riadením osudu som navštívil pani, ktorá je teraz mojou kamarátkou. Pripomenula mi, načo som vlastne na tomto svete. V mojom živote nastala obrovská zmena.
 
V čom sa zmenil môj život? Nové ráno nevnímam ako vstup do dňa, ktorý je plný starostí a obáv. Teším sa z toho, že som sa zobudil a moja rodina je so mnou. Začal som sa inak pozerať i na zdroj svojej obživy. Ak mám práce dosť, vážim si ju a s chuťou pracujem. Stáva sa, že sú dni, keď nemám čo robiť. Vtedy si poviem, že je to znamenie „Z hora“ a mám si oddýchnuť. S pokojom v srdci si vravím, že práca príde. Verte, či nie, vždy je to tak. Prestal som plánovať. Žijem pre chvíľku, ktorá je práve teraz, lebo je výnimočná. Nikdy viac sa nezopakuje. Ani mňa problémy neobchádzajú. Snažím sa na ne pozerať z lepšej stránky. V mysli prosím Boha, aby mi zoslal riešenie a On mi ho naozaj pošle. Vždy sa všetko stane tak, ako sa má stať. Veci sa dejú tak, ako je to pre mňa najlepšie. Problémy pokladám za prirodzenú súčasť života a posúvajú ma vpred. Robia ma silnejším a lepším. A ja chcem byť stále lepším človekom. Neustále myslím pozitívne. Nažívam so svojou mysľou v pokoji a harmónii. Som šťastný. Je svätou pravdou, že pozitívne zmýšľajúci človek priťahuje do svojho života len dobré veci. Mám to odskúšané na vlastnej koži. Svoj príbeh rád rozprávam, ale iba tomu, kto ho chce počuť. Ak sa náhodou stane, že zabudnem na životnú múdrosť, ktorú do môjho života priniesla kamarátka, navštívim ju. Ona mi s radosťou pripomenie to, čo robí môj život krásnym.“
Romanov život zmenila kamarátka, Magdalénin zasa Roman. Možno sa váš život zmení k lepšiemu prostredníctvom tohto svedectva. Žite každý deň naplno, lebo nikdy neviete, dokedy budete na tomto svete. Život je predsa tak krásny!
 
MIMI
Foto: freedigitalphotos. net /federico stevanin
 

 
Autor fotografie:Foto: freedigitalphotos. net /federico stevanin