Hokejisti baráž začali prehrou

V prvom zápase už od úvodu Piešťanci bránili a snažili sa vyrážať do brejkov, čo sa im ale príliš nedarilo. Žilinčania si od začiatku vytvorili viac príležitostí, ale v prvej tretine žiaden gól nepadol.

Na prvý gól čakali diváci až do začiatku druhej polovice zápasu, keď Peško usmernil do brány Murínom vyrazenú Bučkovu presilovkovú strelu od modrej čiary a Piešťanci vyhrávali. O dve minúty ale domáci zásluhou Petrušku vyrovnali.

Tretiu tretinu začali lepšie opäť Piešťany, ich druhý gól strelil po Gálikovej prihrávke Lušňák. Priaznivý stav vydržal až do záverečnej desaťminútovky, v ktorej sa ale v priebehu necelých dvoch minút dokázali domáci dvakrát presadiť zásluhou Stupku a Rataja. Piešťany tak museli útočiť, čo sa im ale nedarilo a zaslúženú výhru domácich podčiarkol gólom do prázdnej brány Petruška. Žilina sa tak ujala vedenia v barážovej sérii.

MsHK Žilina - ŠHK 37 Piešťany 4:2 (0:0,1:1,3:1)

Góly: 31:57 Peško (Bučka), 42:11 Lušňák (Gálik) - 34:14 Petruška (Rataj), 52:54 Stupka (Petruška, Rataj), 54:33 Rataj (Milovanovič), 59:17 Petruška

ŠHK 37 Piešťany: Tomek - Kolník, Kalafút, Bučka, Zajac, Vrána, Grman, Poláček, Magušin - Baran, Prokop, Pupák, Románek, Peško, Haring, Gálik, Novák, Lušňák, Rabárik, Učeň, Chylo

MsHK Žilina: Murín - Devečka, Rúfus, Krčula, Dlouhý, Milovanovič, Heš, Horský, Leško - Smotrila, Vala, Faith, Nemec, Hreus, Kokavec, Petruška, Rataj, Stupka, Hajnik, Troliga, Drevenák