• 10.09.2013

Deň želaní 2013: Na oblohe budú lietať holubice

Obloha nad Bratislavou sa opäť rozžiari. Ak večer 19. septembra spozorujete nad vašimi hlavami tisíce poletujúcich svetiel vedzte, že to do neba letia tajné detské želania. Tento rok ich prostredníkom budú obrovské biele holubice smerujúce priamo do neba. Príďte aj vy na námestie Eurovea pustiť „svoje želanie“ a podporiť tak nádhernú myšlienku: splniť chorým deťom to, po čom najviac túžia.Prečo sa tento rok budú púšťať do neba so želaniami práve holubice? „Holubice odjakživa vyjadrovali mier, nádej. Rodiny chorých detí presne to potrebujú: nádej, že bude lepšie. Nádej, že ak sa ich deťom splní tajný sen, možno sa im jedného dňa splní aj ten najväčší – vyzdravejú. Pretože hoci sú tie detičky choré, neznamená to, že nemajú svoje sny,“ hovorí predsedníčka a zakladateľka ŽELAJ Si Soňa Rebrová.
Aktuálne na splnenie sna čaká 40 detí a každý týždeň pribudnú dve nové želania. Stačí sa zúčastniť Dňa želaní, kúpiť si holubicu a k naplnenie ich sna je opäť bližšie. Toto dobročinné podujatie sa bude konať už po štvrtýkrát, opäť v Eurovea Bratislava, a to vo štvrtok 19. septembra od 17hod. Hromadné púšťanie balónových holubíc , ktoré je na Slovensku novinkou, bude presne o 18:30. „Veríme, že tento nevšedný zážitok pritiahne na námestie veľa ľudí a my tak budeme môcť veľkému počtu chorých detí splniť sen.“ hovorí Soňa Rebrová.
V prípade, ak sa chcete Dňa želaní zúčastniť, kliknite pre potvrdenie účasti na udalosť na Facebooku: Deň želaní 2013 – púšťanie bielych holubíc, aby organizátori vedeli, koľko približne holubíc je potrebné zaobstarať. Ak na podujatie nemôžete prísť, či už preto, že nie ste z Bratislavy, či nemáte dostatok času, môžete si kúpiť holubicu online cez www.predpredaj.sk a na Dni želaní ju pustia za Vás, aj s vašim snom.
Moderovania sa zhostí Maroš Szalay, zaspievajú vám Miro Jaroš a Dominika Mirgová, na husliach zahrá sexi husľové trio G-strinx, a vystúpia aj detičky z detských súborov. Aj tento rok sa bude z tých, ktorí si kúpili holubicu, losovať napríklad výlet do Paríža, či pobyt v penzióne Motýľ.
Tešíme sa na vás a veríme, že prekonáme minuloročný rekord, kedy bolo pustených 1300 balónov. Pridáte sa?