Tip na dovolenkové čítanie

Už dávno sa mi nestalo, že by som knihu prečítala takpovediac jedným dychom. Túto knihu som doslova zhltla za jeden víkend. Tento strhujúci román s detektívnou zápletkou má trochu zvláštny názov - Bublina. Až v polovici knihy prídete na to, že je vlastne veľmi výstižný.

Právnička Edita žije v Prahe životom úspešnej mladej ženy po boku spoľahlivého partnera. Jedného dňa sa však dozvie, že jej mladšia, milovaná sestra, talentovaná tanečnica, zmizne. Edita bez rozmýšľania podá výpoveď a napriek svojej konzervatívnej povahe vyberie sa pátrať na vlastnú päsť. Z lásky k sestre obetuje veľa, pracuje v nočných kluboch, stretáva ľudí z podsvetia, a to ešte netuší, že ju stopy zavedú až do ďalekých krajín plných slnka a komplikovaných, búrlivých vzťahov...
„Odporúčam každému, kto sa ocitol v bludnom kruhu nezdarov v osobnom či pracovnom živote - na chvíľu vystúpiť a vyčistiť si hlavu, aby sa na súvislosti pozrel z úplne inej strany. Zrazu je vidieť to podstatné, to, v čom môžeme nájsť opäť svoju silu a vrátiť sa pripravení na znovuobjavenie radosti zo života," dodáva autorka Katarína Šajbanová.