Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Potraviny pre lepší sex

Sexuálnu túžbu ovplyvňuje mnoho faktorov. Jedným z podstatných je zloženie jedálneho lístka. Ak trpíte nadváhou, stravujete sa nezdravo, fajčíte, nehýbete sa, je veľká pravdepodobnosť, že výhovorky ako bolesť hlavy alebo únava sa vyskytujú vo vašom sexuálnom živote pomerne často. Ktoré potraviny pomáhajú pozitívne ovplyvniť libido a čomu sa radšej vyhnúť?

Top potraviny pre krajšie milovanie

S afrodiziakami sa stretávame už v starších kultúrach. Azda najznámejším z nich sú ustrice, ktoré zvyšujú produkciu testosterónu. Sú plné prospešného zinku a kvalitných bielkovín. Bielkoviny sú zdrojom energie, teda zárukou lepšej výdrže.
Druhým známym afrodiziakom je špargľa, ktorá je bohatá na kyselinu listovú a zinok, ktorý stimuluje produkciu mužského pohlavného hormónu.

Zdá sa vám cesnak odpudzujúci pre svoju arómu? Pravdou je, že stimuluje krvný obeh a vďaka fytoestrogénom kladne ovplyvňujú libido žien.

Hoci je avokádo pomerne kalorické, je bohaté na vitamín E a nenasýtené tuky. Veľmi prospešná je aminokyselina tryptofán, ktorý ovplyvňuje produkciu serotonínu, ktorý ovplyvňuje náladu.
Dostávame sa k najpopulárnejšiemu a pre mnohých najchutnejšiemu prostriedku podpory libida. Hádate správne, je to čokoláda! Čokoláda s vysokým obsahom kakaa obsahuje veľa tryptofánu a povzbudzujúcich látok. Najznámejší stimulačný prostriedok je teobromín, ktorý dodáva energiu.

Za ďalšie odporúčané potraviny pre zlepšenie potencie sú považované: Granátové jablko, ktoré podporuje plodnosť; mandle sú bohaté na antioxidanty a kladne ovplyvňujú libido; stimulujúce účinky má aj domáci med.

Čomu sa treba vyhnúť?

Pohromou pre sexuálnu túžbu sú nasýtené tuky a potraviny s vysokým obsahom cholesterolu. Ak konzumujete veľa mastného mäsa, salámy, klobásy či slaninku, zrejme vás čakajú problémy s dosiahnutím vrcholu, pretože nezdravé tuky ovplyvňujú zdravie ciev. Podobné účinky majú aj trans tuky, ktoré sú obsiahnuté v priemyselne spracovaných potravinách.

MIMI
Obrázok: freedigitalphotos.net, imagerymajestic
 
Autor fotografie: freedigitalphotos.net, imagerymajestic