DENNÍK RELAX - Ako si štýlovo zariadiť pracovňu

Ako si štýlovo zariadiť pracovňu

Dobrá pracovňa má byť nielen produktívnym prostredím pre výkon vašej práce, ale aj reprezentatívnym miestom pre prípade obchodnej schôdzky. Ako správne skĺbiť praktickosť a vkus?

Základ je v tom, na čom sedíte

Fit lopta môže byť prospešná pre zdravie, pretože vás núti vystierať chrbticu, u nečakanej návštevy ňou však dôveru a rešpekt nevzbudíte. Na lacnej stoličke zas nevydržíte osem hodín sedieť a vo vyššom postavení je štýlovo absolútne nevhodná. K stolu seriózneho a úspešného človeka jednoducho pasuje kreslo. Koža je znakom luxusu, preto je kožené kreslo vždy aj akýmsi statusovým symbolom. V súčasnosti je veľmi populárna móda vintage a retro, ktoré sa prejavujú aj v interiérovom dizajne. Ak chcete vo svojej kancelárii či čakárni kráčať ruka v ruke s trendmi, vybavte ju retro kreslami. Skvelo sa hodia aj do obývačky.

Na stole iba nutné minimum

Veľkosť a tvar písacieho stola sú veľmi dôležité pre váš komfort a produktivitu, jeho materiál a farba zasa dizajnovo. Štandardný písací stôl by mal byť hlboký asi 60 cm a široký približne 80 cm. Stôl z dreveného masívu je štýlovo vhodný skôr pre ľudí na tých najvyšších postoch a v tradičnejších zamestnaniach. V dynamickej a kreatívnej firme dobre pôsobí kombinácia ocele a dreva či plastu, v čistých, jednoduchých líniách. Pri akomkoľvek materiáli a veľkosti pracovného stola však platí – čím menej vecí naňho naskladáte, tým lepšie. Jedlo, poháre, papiere, nálepky s poznámkami k projektom – to všetko pôsobí rušivo na vaše sústredenie a neprofesionálne navonok.Na pracovný stôl patrí len to najnutnejšie. Najštýlovejšie na ňom vyzerá poriadok.

Nepodceňujte farby

Už dávno je známe, že farby majú veľký vplyv na ľudskú psychiku. Kým svetlé a tlmené upokojujú, žiarivé a výrazné nabíjajú energiou, a hodia sa hlavne pre kreatívcov. Ak zvolíte výrazne steny, dopasujte k ním skôr zariadenie v neutrálnych odtieňoch bielej, čiernej, hnedej či sivej. Môžete tiež zvoliť jeden výrazne farebný prvok, napríklad obraz, ktorý upúta pozornosť a dá miestnosti dôraz. V móde je teraz najmä zelená, ktorá je farbou sviežosti a vyrovnanosti.

Základné pravidlo štýlovej a reprezentatívnej pracovne v stručnosti znie – poriadokminimalistický dizajn. Stačí vám kvalitné zariadenie napríklad z e-shopu mt-nábytok.sk, zopár doplnkov a všetko to farebne zladiť. Preplnená miestnosť zbytočnosťami naznačuje o jej majiteľovi, že si nevie spraviť poriadok vo svojich veciach, ani v živote. A to je niečo, čo by si o vás vaši zamestnanci či klienti rozhodne myslieť nemali.

Ako si štýlovo zariadiť pracovňu