DENNÍK RELAX - Žijete v permanentnom strese? Pozor na tieto veci!

Žijete v permanentnom strese? Pozor na tieto veci!

Určite ste počuli ošúchanú  frázu, že stresu sa vyhnúť nedá. Jediné, čo môžeme urobiť, je naučiť sa ho zvládať. Je to síce pravda, no občas (alebo i častejšie) sa dopúšťame chýb, ktorými si život zbytočne komplikujeme, teda sme viac vystresovaní.

Máte podozrenie, že je to aj váš prípad? Potom sa vyhnite veciam, ktoré môžu byť príčinami stresujúceho života.

Staranie sa o to, čo si o vás myslia ľudia

Bohužiaľ, my, Slováci, sme už raz takí – väčšinou nám veľmi záleží na tom, čo si myslia druhí. Jednoducho chceme v ich očiach vyzerať dokonalo a neraz sa podľa toho i správame a konáme. Lenže kvôli tomu potom nežijeme život, aký by sme chceli žiť! Preto vždy robte to, čo uznáte za vhodné a kašlite na to, že vás budú ohovárať!

Riešenie budúcnosti

Viete, aké je tajomstvo šťastného života? Je ním žitie v prítomnosti! Obávanie sa budúcnosti vás okráda o prítomnosť, ktorá sa už nikdy nezopakuje. Dôležité je teda žiť tu a teraz, všetko ostatné je nepodstatné.

Preberanie zodpovednosti za iných

Pomáhať treba, to je pravda, ale aj pomoc iným by mala mať svoje hranice. Každý človek je zodpovedný sám za seba a neustálym riešením ťažkostí druhých sa okráda o vnútornú pohodu a pokoj.

Stretávanie sa s negatívnymi ľuďmi

Iste, negatívnemu kolegovi sa vyhnete iba ťažko. Avšak priateľov si vybrať môžete! Obklopte sa pozitívnymi ľuďmi a váš život bude radostnejší! Snažte sa udržiavať vzťahy, ktoré fungujú a dávajú vám niečo pekné. Tie ostatné jednoducho škrtnite.

Zameriavanie sa na to, čo nemáme

Ak si nevážite to, čo máte, nedostanete viac. Alebo ak sa nedokážete tešiť z malých vecí, nezaslúžite si veľké. Preto sa radujte z každého človeka či veci vo svojom živote. Už sám život je obrovským darom a dôvodom na vďačnosť.

Zotrvávanie v práci, ktorá vás ubíja

Prácu potrebujeme všetci, pretože nás živí. Dôležité je však aj to, či nás práca baví, alebo aspoň vyslovene neubíja. Pokiaľ vás to v práci nebaví a máte z nej stres, je potrebná zmena a netreba sa jej báť! Ak sa bojíte odísť zo starej práce, hľadajte si popri nej novú a určite ju nájdete.

Sťažovanie sa na veci, ktoré sa nedajú zmeniť

Mnoho vecí sa zmeniť dá, no sú aj také, pri ktorých to nejde, resp. nie je to možné hneď. Niekedy je potrebné jednoducho danú situáciu prijať a nesťažovať sa, a zmeny sa často začnú diať až potom, keď sa so situáciou zmierime.

Nesprávne stravovacie návyky či neustále diéty

O stravovaní Slovákov by sa dali písať romány. Našťastie, situácia sa pomaly, ale isto mení, čiže ľudia si uvedomujú, že zdravá a vyvážená strava je pre zdravie i vnútornú pohodu kľúčová. Ak aj nemáte zdravý jedálniček, skúste každý deň urobiť aspoň niečo pre svoje zdravie v tejto oblasti – zjedzte viac ovocia, pite dostatok tekutín, namiesto sladkostí si dajte niečo zdravšie.


-w-
 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/mobbing-%C5%BEena-tv%C3%A1r-stres-%C5%A1koda-3096216/