DENNÍK RELAX - Vykorčuľujte si sexi krivky

Vykorčuľujte si sexi krivky

K letu patria neodmysliteľne aj kolieskové korčule. Ak sa chcete v lete zabaviť a spraviť niečo pre svoje zdravie a postavu, rozhodne siahnite po nich.

  • Športujete na čerstvom vzduchu

Celú zime sa potili v uzavretých posilňovniach, je najvyšší čas vyraziť von a dobiť si baterky na čerstvom vzduchu. V tomto sú korčule ideálnou voľbou, pretože intenzívnym korčuľovaním stratíte okolo 600 kalórií za hodinu, pri pozvoľnom tempe okolo 450 kalórií. Stačí si len vybrať tie správne korčule, trasu a začať.

  • Rozhýbete celé telo

Ak začnete korčuľovať buďte si istí, že rozhýbete celé telo. Nemyslite si, že zapojíte iba nohy, aj keď stehenné a sedacie svalstvo posilňujete najviac. Pri dodržaní správnej techniky dokáže spevniť svalový korzet v driekovej časti tela. Pri korčuliach šetríte kĺby oveľa viac ako pri behaní. Korčuľovaním zvyšujete výkon vašich pľúc a naštartujete metabolizmus. Ak sa im budete venovať aspoň trikrát týždenne po viac ako polhodine, výsledok máte zaručený. Pri akomkoľvek športe totiž platí, že ak sa mu venujete iba dvakrát v týždni nenapredujete, len udržujete momentálny stav.

  • Pre začiatočníkov

Odhodlane ste si obuli korčule, ale akosi len rúčkujete pri plote. Takto sa ďalej nepohnete. Skúste sa posúvať pomaly a naučte sa držať stabilitu. Základ je v správnom postoji. Nohy sú rozkročené na šírku ramien, pokrčené kolená a jedna noha sa vystrkuje mierne dopredu. Ťažisko je medzi kolenami. Naučte sa dokonale brzdiť, to je azda najdôležitejšie, keď vyrazíte jazdiť medzi ostatných korčuliarov.

  • Pozor na zranenie

Pri korčuľovaní musíte byť oveľa viac opatrní ako pri inom športe. Môžu sa vyskytnúť poranené kĺby pri pádoch, pomliaždeniny, odreniny, ale najviac sú ohrozené zápästia, lakte, kolená a hlava. V prípade nesprávneho postoja pri korčuľovaní sa môžete stretnúť s bolesťou chrbta spôsobenou nesprávnym predklonom s prehnutým chrbtom a guľatými ramenami. Dávajte si na to pozor.

V prípade, že žiadne korčule ešte nevlastníte, výber nepodceňujte a nesiahajte hneď po tých najlacnejších, nemuselo by sa to vyplatiť. Berte do úvahy aj fakt, kde plánujete na nich jazdiť. Na začiatok zvoľte fitnes korčule, ktoré sú vhodné na rekreačné jazdenie.

Autor: Andrea Zummerová

Autor fotografie:www.pixabay.com