DENNÍK RELAX - Privítajte jarné hrejivé lúče v zdraví a dobrej nálade!

Privítajte jarné hrejivé lúče v zdraví a dobrej nálade!

 Do oficiálneho príchodu jari chýba ešte niekoľko týždňov. Na jej kraľovanie by sme sa mali začať pripravovať už v tomto období. Predídeme tak únave, chorobám, ale aj nepríjemnému pocitu z pribudnutých kilogramov. Spôsobov ako očistiť svoj organizmus je niekoľko a je na každom z nás, čo si vyberie.

 
Prečo je dôležité jarné očistenie?

 
Dôvodov je niekoľko. Zima je nepochybne krásnym ročným obdobím, ale pre mnohých je časom leňošenia pred televíznou obrazovkou. Mráz a nedostatok slnka v nás vyvolávajú melancholické pocity, úzkosť až depresiu. Tieto pocity zaháňame mastnými jedlami či sladkosťami od výmyslu sveta. Okrem toho zabúdame na konzumáciu ovocia a zeleniny. Pohybová aktivita je pre mnohých v zimných mesiacoch tabu. Aký je výsledok? Telo zahltené toxínmi, nedostatok vitamínov a minerálov, únava, podráždenosť a v neposlednom rade nepekné tukové záhyby. Nič však nie je stratené, pokiaľ sa dáte do boja! Nevyhovárajte sa, žiadne od zajtra alebo od pondelka. Začnite hneď teraz! Nemusíte dlhé týždne jesť ryžu alebo prijímať len ovocie a zeleninu. Poradíme vám ako na jarnú detoxikáciu s rozumom.

Nechajte sa inšpirovať nasledovnými tipmi:

 

  • Upravte svoje jedálne zvyklosti!

 
Azda najjednoduchším spôsobom načerpania pozitívnej energie a očistenia organizmu je správna životospráva. Z jedla vylúčte mastné vyprážané jedlá, sladkosti a biele pečivo. Namiesto nich do svojej stravy zahrňte ovocie a zeleninu. Nezabudnite na mliečne výrobky. Biele pekárenské výrobky nahraďte celozrnným tmavým pečivom. Namiesto kalorickej čokolády siahnite po orieškoch alebo semienkach. Ak si bez čokolády neviete predstaviť svoj život, uprednostnite čokoládu s vysokým obsahom kakaa.

 

  • Najjednoduchšie a efektívne riešenie očistenia organizmu spočíva v pitnom režime

 
Často náš denný pitný režim pozostáva z dvoch káv a šálky čaju. Podceňujeme silu obyčajnej a predsa tak vzácnej tekutiny, ktorou je voda. Voda je ideálnym prostriedkom zbavovania organizmu toxických látok. K tomu, aby mohla naplno prejaviť svoju liečivú silu, potrebujeme ju prijímať v dostatočnom množstve. Denne by sme mali organizmus obohatiť o 2 až 3 litre čistej neperlivej vody.

 

  • Bojovník proti jarnej únave, ktorý nesklame!

 
Chcete byť zdravá a krásna? Myslíte si, že k tomu stačí zdravé jedlo a dostatočný pitný režim. Pravdou je, že ste na dobrej ceste k zdraviu a vitalite. Možno vás sklameme, ale bez pohybu to nepôjde. Pohyb zohráva v našom živote dôležitú úlohu a jeho abstinenciou náš organizmus trpí. Najzdravším druhom pohybu je chôdza. Denne prejdite dva kilometre stredne rýchlym tempom, zhlboka dýchajte a sledujte všetko vôkol vás. Ak chôdza nie je pre vás to pravé orechové, choďte s priateľkou na aerobik, zumbu alebo do posilňovne. Jednoducho, hýbte sa!

 

  • Poznáte účinné očisťujúce prostriedky z kráľovstva rastlín?

 
Ideálnou liečivou rastlinkou vhodnou na očistenie krvi je pŕhľava dvojdomá. Doprajte si dvojtýždňovú intenzívnu kúru. Pite čaj zo žihľavy trikrát denne a jeho účinkami budete milo prekvapená. Okrem žihľavového čaju, dostanete na našom trhu množstvo očisťujúcich čajov, ktoré sú zmesou rôznych liečivých rastlín.

Ďalším veľmi spoľahlivým „čističom“ nášho organizmu je Aloe vera. Koncentrát z niekoľko storočí známej rastliny dostanete v lekárni. K tomu, aby kúra splnila svoj účel, je potrebné jej pravidelné aplikovanie.

Nenechávajte nič na náhodu. Zdravie je ten najcennejší dar, ktorý máme. Našou úlohou je starať sa oň. Odmenou nám bude plnohodnotný život prežitý v zdraví a pohode.
 
(-mm-)
 
 

 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/pekn%C3%A1-%C5%BEena-v-oblasti-tanec-sunshine-820477/