DENNÍK RELAX - Chcete sa zaradiť medzi úspešných? Robte každodenne tieto veci!

Chcete sa zaradiť medzi úspešných? Robte každodenne tieto veci!

Úspech nie je zadarmo. Je za ním kopec driny, nekonečných hodín práce, odhodlania, trpezlivosti či zdolaných prekážok. Ktoré zvyky vám môžu pomôcť zaradiť sa medzi úspešných?


Buďte naladení pozitívne


Hovorí sa, že ste to, na čo myslíte. Ak zmýšľate negatívne, do života si priťahujete negatívne situácie i ľudí. Ak sa naladíte pozitívne, otvorí vám to aj bránu k úspechu. Podľa štúdie britských vedcov sú šťastní ľudia o 12 percent produktívnejší ako tí negatívne naladení. Hovoríte si, že ste od prírody pesimista? Tak to zmeňte! Máte veľa možností, ako to urobiť – zverte sa do rúk skúseného kouča, začnite praktizovať rituál vďačnosti, vizualizovať alebo používať pozitívne afirmácie.


Pravidelne sa hýbte


Čo má šport spoločné s úspechom v práci? Viac, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Šport vám pomôže lepšie zvládať stres a pozitívne sa naladiť. Avšak pravidelné cvičenie vám tiež zvýši sebavedomie, naučí vás prekonávať lenivosť, ísť si za svojím cieľom, byť trpezlivým atď. To sa, samozrejme, odzrkadlí aj v iných oblastiach vášho života, vrátane pracovnej. Dôležité však je, aby ste cvičili aspoň tri či štyri razy týždenne a mali aj v tejto oblasti nastavené ciele a plány.
 

Robte si prestávky


Pokiaľ pracujete na náročnom projekte, vyhnite sa tomu, aby ste pracovali vkuse. Lepšie urobíte, keď si po polhodine či hodine urobíte prestávku, ktorú venujete cvičeniu, meditácii či hlbokému dýchaniu. V čom vám to pomôže? Zlepší to produktivitu vašej práce.


Nezabúdajte na pobyt na slnečnom svetle


Podľa jednej z vedeckých štúdií denné svetlo pozitívne vplýva na duševnú pohodu, úroveň aktivity i nočný spánok. Ak teda máte možnosť, vyberte si miesto, z ktorého máte krásny výhľad a poskytne vám dostatok svetla. V tomto smere je takisto veľmi dôležité príjemné pracovné prostredie. Je pravda, že kolegov si nevyberiete, avšak môžete ovplyvniť mnoho iných vecí – obklopte sa zeleňou, fotkami blízkych, motivačnými citátmi...V prípade, že nemáte možnosť pracovať na slnečnom mieste, snažte sa využiť na pobyt na slnečnom svetle aspoň obedňajšiu prestávku či čas po pracovnej dobe – vyberte sa domov po vlastných, choďte si zabehať do parku...


Nerobte všetko naraz

Ak sa pustíte do viacerých úloh naraz, je pravdepodobné, že sa zníži  vaša efektivita i produktivita. Oveľa lepším riešením je zostaviť si hneď ráno plán úloh na daný pracovný deň a ako prvé vykonať tie, ktoré sú najdôležitejšie. Samozrejme, v tomto smere netreba opomínať ani skutočnosť, že aj NIE je odpoveď a nemusíte mať kvôli nej žiadne výčitky.

-w-

 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/%C5%BEena-%C5%BEeny-kancel%C3%A1ria-pr%C3%A1ca-2773007/