DENNÍK RELAX - Ako zlepšiť svoj život za 100 dní? Robte týchto 8 vecí každý deň a budete šťastnejší!

Ako zlepšiť svoj život za 100 dní? Robte týchto 8 vecí každý deň a budete šťastnejší!

Máte pocit, že nie ste celkom spokojní so svojím životom, len presne neviete, ako to zmeniť? V tom prípade vyskúšajte do každého jedného dňa aplikovať tieto maličkosti. Ak tak budete robiť 100 dní, pocítite úžasnú zmenu. 

1. Píšte si zoznam toho, za čo ste vďační

Vezmite si papier a pero a spíšte si, za čo všetko ste v daný deň vďační. Dôležité je, aby ste každú jednu vec, ktorú si zapíšete, vnútorne precítili, pretože denné praktizovanie vďačnosti dokáže urobiť s vaším životom zázraky. Rituál vďačnosti môžete robiť aj tak, že vždy ráno, alebo večer pred spaním poďakujete za všetko, čo uznáte za vhodné.

2. Urobte aspoň jednu vec, ktorá vás naplní radosťou

Aj pri tomto tipe budete potrebovať papier a pero – spíšte si drobnosti, ktoré vás napĺňajú radosťou. Potom si každý deň vyberte jednu a urobte z nej realitu. Napríklad cez obedňajšiu prestávku zájdite na obed a vychutnajte si ho na čerstvom vzduchu. Alebo zavolajte človeku, na ktorom vám záleží.

3. Venujte sa čítaniu

Knihy majú obrovskú moc. Vyberte si takú, ktorá vás môže posunúť niekde ďalej. Môže byť zameraná na zvýšenie sebavedomia, pozitívne myslenie alebo sa môže jednať o náročnejší román z klasickej literatúry a každý deň si aspoň kúsok prečítajte.

4. Prestaňte frflať

Skúste sa každý jeden deň zamerať na to, aby ste prestali so sťažovaním sa na všetkých a všetko. Svoj život máte vo svojich rukách a ak sa vám niečo nepáči, vždy to môžete zmeniť. Nevyhovárajte sa! Možno vám to nepôjde hneď, ale pracujte na sebe. Keď vám napadne niečo, na čo by ste sa radi posťažovali, zahryznite si do jazyka a radšej popremýšľajte, ako danú vec zmeniť k lepšiemu.

5. Vstaňte o 5 minút skôr a dajte si rozcvičku

Po zazvonení budíka vstaňte, otvorte okno, zhlboka dýchajte a doprajte si jednoduchú rozcvičku. Stačí, keď použijete jednoduché cviky, ktoré poznáte ešte zo školských čias.

6. Kúpte si pokladničku a sporte na to, čo vám urobí radosť

Túžite po romantickom víkende vo dvojici niekde v kúpeľoch? Radi by ste si kúpili nový bicykel, či vynovili šatník, no stále na to nemáte dostatok financií? Tak si sporte. Postačí vám na to pokladnička, ktorá sa nedá otvoriť. Ako na to? Môžete si napríklad stanoviť, že do nej vhodíte každú 2-eurovú mincu, ktorá sa k vám dostane. Za niekoľko mesiacov môžete nazbierať slušnú sumu a splniť si sen.

7. Prestaňte sledovať správy

Venujete každý deň minimálne 30 minút sledovaniu televíznych novín? Tak to počas nasledujúcich 100 dní nerobte, pretože televízia je často plná negatívnych správ. Namiesto nich sa venujte činnostiam, ktoré vám robia radosť – trávte čas s rodinou či priateľmi alebo si choďte zacvičiť.

8. Doprajte si aspoň jedno zdravé jedlo denne

Ak váš jedálny lístok nie je práve ukážkový, začnite pracovať na zmene. Na začiatok sa pokúste dopriať si aspoň jedno zdravé jedlo denne – na raňajky ovsenú kašu s ovocím namiesto párkov s bielymi rožkami, na desiatu ovocie s orechmi namiesto sladkej tyčinky atď.

-w-

 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/obloha-sloboda-%C5%A1%C5%A5astie-u%C4%BEavilo-2667455/