DENNÍK RELAX - 6 tipov, ako schudnúť po vianočnom leňošení

6 tipov, ako schudnúť po vianočnom leňošení

Strávili ste väčšinu vianočných sviatkov na gauči pred televíziou s plným tanierom dobrôt pred sebou? Nabrali ste nechcené kilá a potrebujete sa ich zbaviť? Potom vám nezostáva nič iné, ako upraviť jedálny lístok a začať sa hýbať. Okrem toho vám môžu pomôcť aj tieto tipy.

1. Pite dostatok chladnej vody

Často si zamieňame smäd za hlad a zbytočne prijímame kalórie navyše. Okrem toho dostatočný pitný režim napomáha správnemu fungovaniu látkovej výmeny a detoxikuje. Nezabúdajte, že ideálnym nápojom je čistá voda. Ak siahnete po chladnejšej vode, spálite kalórie navyše, pretože telo ju musí zohriať.

2. Jedzte častejšie

Ak budete jesť zdravú a vyváženú stravu každé 2 – 3 hodiny, vyhnete sa vlčiemu hladu a vyrabovaniu chladničky, napríklad po príchode domov z práce. Ak s tým máte problém, nastavte si pripomienku v mobile a vždy majte so sebou vhodné jedlo, aby ste sa vyhli kupovaniu nezdravých dobrôt.

3. Jedzte o tretinu menej

Chudnúť začnete vtedy, keď váš príjem bude nižší ako výdaj. Dosiahnuť to môžete aj tak, že z každého jedla necháte tretinu na tanieri. Začať môžete jedným chodom, napríklad večerou a potom toto pravidlo praktizovať aj pri ďalších. Takto môžete denne ušetriť aj 500 kalórií.

4. Mierne navýšte príjem proteínov

Viaceré štúdie potvrdili, že keď si na raňajky či obed doprajete jedlo bohaté na proteíny, zjete v priebehu dňa menej. Je to tým, že telo musí na trávenie bielkovín vynaložiť viac energie a tiež majú výbornú sýtiacu schopnosť. Dobrým zdrojom proteínov je, napríklad chudé mäso, mliečne výrobky, tofu, semiačka či orechy.

5. Myslite pozitívne

To, že ste pribrali, nie je žiadna tragédia. Nie je to dôvod na to, aby ste sa mali menej radi. Jednoducho sa k celej veci postavte tak, že určite schudnete a tiež sa nedajte odradiť malými zlyhaniami.

6. Doprajte si „junk food day“

Poctivo dodržiavate stanovený stravovací režim? Potom si zaslúžite odmenu – bude ním deň, počas ktorého budete konzumovať, čo sa vám zachce a v akomkoľvek množstve. Avšak takýto deň si môžete dať maximálne 1 – 2 razy mesačne a nesmie trvať dlhšie. Je to výborný spôsob, ako odolať nutkaniu zhrešiť počas diéty – jednoducho si spomeniete na to, že o niekoľko dní si dobroty, ktoré vám chýbajú, doprajete.


-w-
 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/chudnutie-hmotnos%C5%A5-zdravie-2728332/