DENNÍK RELAX - 4 dôvody prečo navštíviť masérsku školu

4 dôvody prečo navštíviť masérsku školu

Počuli ste už o ľuďoch, ktorí zrazu zmenili svoje zamestnanie a tým pádom aj celý svoj život? Dá sa to, keď sa chce! V médiách takto hovorili viacerí súčasní maséri, ktorí predtým robili niečo iné, no absolvovali kvalitný masérsky kurz, získali certifikát a teraz sa tomu venujú doslova na sto percent.

Je však rozdiel učiť sa masírovať podľa inštruktážnych videí na internete alebo priamo od niekoho, kto má skúsenosti a certifikát. Na Slovensku i v Česku preto vznikli masérske školy, ktoré vychovávajú budúcich masérov. Zaujímavé je, že záujem o masérske školy každoročne rastie, čo je ale pozitívne, pretože aj kvalita vykonávania tohto povolania sa zvyšuje. Poďme sa pozrieť na štyri základné dôvody, prečo sa oplatí navštíviť masérsku školu.

1. Prax cennejšia než akákoľvek teória

Tento prvý dôvod je zároveň najvýznamnejší. Je fajn pozrieť si inštruktážne masérske video na Youtube, no naučíte sa z neho to, ako treba masírovať? Keď vám to nikto neukáže v praxi, prípadne si to neskúsite na spolužiakovi z kurzu alebo na figuríne? Tak to určite nie.

Práve v tomto je masérska škola odlišná, pretože jej účastníci sa stretnú ako s teóriou, tak i s praxou. Je tu priestor na to, aby ste svoje masérske schopnosti otestovali priamo v praxi a aby ste zistili, kde sú ešte vaše rezervy a čo ešte zlepšovať. Ako vždy však platí, že prax vždy najlepšie ukáže pravdu a pri praktických odboroch, akým masáže bezpochyby sú, je práve praktická skúsenosť najpodstatnejšia.

2. Odborný personál

Opäť rozdiel medzi videami na Youtube a masérskou školou. V prípade, že navštívite masérsku školu, máte garantované, že vás bude školiť lektor, resp. človek z odboru. Kým pri videách na internete, a to pri všetkej úcte, takúto garanciu určite nemáte. Je to ako na základnej, strednej či vysokej škole – žiaci, resp. študenti sú obrazom svojho učiteľa. Dôvodom v prospech masérskej školy sú tak určite odborní lektori s dlhoročnými skúsenosťami.

3. Individuálny prístup

V masérskej škole máte možnosť sa opýtať na niečo, čomu nerozumiete. Nebojte sa, nefunguje to ako v klasickej škole, kde vás je v triede tridsať a individuálny prístup je tak limitovaný. V prípade masérskych škôl sú študenti v menších skupinách, vďaka čomu je individuálny prístup na vysokej úrovni. Je tu priestor spýtať sa, prípadne si nechať priamo ukázať to, čomu eventuálne nerozumiete.

4. Získate certifikát

Doklad o odbornej spôsobilosti je významným bonusom v prospech masérskych škôl. Upozorňujeme vás na to, že ak budete chcieť ísť masírovať do akéhokoľvek štúdia, fitnesscentra či športového klubu, budete certifikát vždy potrebovať. A odborné certifikáty ako doklady o absolvovaní vzdelania dostanete jedine v masérskych školách. Takže ten, kto chce masírovať na úrovni, má v podstate jasnú voľbu – a tou sú masérske školy.