DENNÍK RELAX - Vpustite dnu vianočnú atmosféru

Vpustite dnu vianočnú atmosféru

S blížiacim sa príchodom Vianoc je väčšina z nás v čoraz väčšom strese a zhone. Zoznam s úlohami je dlhý a času málo. No aj keď toto obdobie môže v niektorých z nás vyvolávať paniku, prípravy si môžete užiť naplno. Najdôležitejší je čas strávený v kruhu rodiny, a nezáleží, či pri tom upratujete, varíte alebo zdobíte stromček. Vtiahnite do vianočných príprav aj ostatných. Tešte sa, že si môžete spolu vytvoriť krásny domov plný vianočnej atmosféry a pohody. Že neviete ako na to? Držte sa týchto pár tipov a výsledok bude zaručený!

 

 

 

Oblečte nábytok do slávnostného

Asi každý túži po útulnom domove, ktorý vyžaruje atmosféru pohody. A pritom stačí tak málo. Oblečte váš domov do slávnostných farieb a hrejivých textílií. Túto sezónu sú aktuálne škótske a tmavé kvetované vzory. Ak ste však zástancami skôr tradičného štýlu, zvoľte sýte sezónne odtiene zelenej, bordovej a zlatej farby. Pozvite k vám domov rodinu a priateľov alebo si zapáľte sviečky a vychutnajte si chvíľu pre seba. Dôležité je, aby ste sa doma dobre cítili vy a vaši blízki. Svetlo sviečok upokojí myseľ a spolu so servírovacím riadom vytvorí hrejivú atmosféru.

 

 

Stolovanie bez pravidiel

Uctite si hostí zimným prestieraním s domácou a hrejivou atmosférou. Posaďte ich za starostlivo prestretý stôl s obrusom, menovkami, servítkami a pekne usporiadanými taniermi a pohármi. Pri úprave stola sa môžete držať napríklad bielej, alebo sa farebne odviazať.

Zladiť každý prvok na stole, alebo všetko poriadne zmixovať. Pri úprave stola neexistujú žiadne pravidlá. Ak si pôjdete vlastnou cestou, nič nepokazíte, naopak získate recept, ktorý bude určite aspoň taký dobrý ako to jedlo na stole.       

Rozprávkové doplnky

Drobné ozdoby a doplnky z tohtoročnej vianočnej kolekcie VINTER od IKEA, vytvoria u vás doma snové/ rozprávkové prostredie. Na výber sú zlaté, drobné zelené a trblietavé dekorácie či strieborný hmyz a svetielkujúce hríby. Sú rovnako podmanivé ako čarovné švédske lesy. Hrejivé textílie, vankúše a sviečky zase navodia pokojnú atmosféru. Sviatky utečú ako voda, ale kolekcia VINTER uchová hrejivý pocit po celú zimu. 
 

  Rozžiarte si domácnosť

 

Zimné mesiace prinášajú so sebou okrem nižších teplôt aj menej svetla. Rozžiarte váš domov počas sviatkov s trblietavým osvetlením a vytvorte si doma hrejivý a čarovný pocit. Séria osvetlenia STRÅLA vás očarí svojou krásou. Nájdete v nej osvetlenie v podobe kruhov, srdiečok, anjelov, hríbikov, zajacov, vtáčikov, hviezd či veveričiek, ktoré vás prenesú do rozprávkového sveta.

Navyše svetelné reťaze a stolové dekorácie LED vydržia 20-krát dlhšie ako bežné žiarovky.