DENNÍK RELAX - Aké pletivo vybrať pre váš plot?

Aké pletivo vybrať pre váš plot?

 Na oplotenie záhrady, domu alebo priemyselného projektu máte na výber z veľkého množstva typov oplotení. Medzi najbežnejšie patrí pletivové oplotenie.

Výber oplotenia pre váš dom alebo záhradu môže byť niekedy veľmi komplikovaný. Najjednoduchší spôsob, ako to zvládnuť, je poradiť sa s odborníkmi. Ale v konečnom dôsledku hrá veľmi podstatnú úlohu aj vás názor.

Pri vašom názore to začína. Vy si musíte určiť v prvom rade to, aký máte rozpočet a aký typ oplotenia hľadáte. Na výber je veľké množstvo. Medzi najbežnejšie a cenovo dostupnejšie oplotenie záhrady patria pletivové oplotenia. Pletivo na plot sa využíva veľmi často a je vhodné hneď z niekoľkých dôvodov.  Poskytuje dostatočnú bezpečnosť vďaka jeho sile a pevnosti. Už základné pozinkované pletivo poskytuje mnoho výhod, pričom poplastované pletivo je ešte pevnejšie a silnejšie a je vhodné ho použiť aj na oplotenie zvierat na farme. Pre ešte silnejšie pletivo je vhodné zvoliť či už zvárané panely alebo uzlové pletivo, ktoré sa využíva na oplotenie diaľnic alebo tej najsilnejšej zvery.

Pre dizajnovejšie oplotenie, ktoré minimalizuje priehľadnosť si zvoľte gabionónové oplotenie. Toho cena môže byť však vyššia vzhľadom na použitý druh kameniva.