Tipy a triky, ako si z ponuky sedačiek vybrať tú najlepšiu

Sedacia súprava je najdôležitejšia súčasť obývacej izby. Môžeme na nej pozerať obľúbené seriály a filmy, môžeme si na nej čítať obľúbené knihy a môžeme na ňu usádzať návštevy.
Po čase sa však sedacie súpravy opotrebovávajú a musia byť vymenené. Viacerí z vás už určite máte negatívne skúsenosti so sedačkami. Ako si teda z ponuky sedačiek vybrať tú najlepšiu?

Uprednostnite slovenské sedacie súpravy

Ak sa nechcete opäť popáliť a vybrať sedačku, ktorá je nekvalitná, novú sedačku vyberajte z ponuky slovenských sedacích súprav. Pekné slovenské sedacie súpravy sú kvalitné a majú podstatne lepšiu konštrukciu ako lacné nekvalitné sedačky. Slovenská výroba je poctivá, kvalitná a máte istotu, že vám sedačka vydrží roky. Možno si viac priplatíte, avšak musíte počítať s tým, že sa táto investícia oplatí, nakoľko sedačka vám vydrží roky.

Vyberajte farebne neutrálne sedačky

Ak si chcete zo sedačiek vybrať tú najlepšiu, odporúčame vám vyberať skôr takú, ktorá má poťahovú látku v neutrálnych farbách. Takéto sedačky sa ľahko kombinujú, sú nadčasové a pasujú do obývačiek zariadených v rôznych štýloch. Medzi neutrálne farby, ktoré by ste mali uprednostňovať, radíme svetlú sivú, tmavú sivú, hnedú, čiernu, béžovú.

Klaďte dôraz na kvalitu poťahových látok

Pri výbere novej sedačky klaďte dôraz aj na výber poťahových látok. Uprednostňujte oteruvzdorné látky, ktoré sú kvalitnejšie. Oteruvzdornosť môžete zistiť pomocou metódy Martindale.
Medzi kvalitné poťahové látky radíme hlavne mikroplyš, mikrovlákno, či kvalitnú žinylku.

Pri výbere kvalitnej sedačky odporúčame vyberať aj správne rozloženie, typ sedačky. Do veľkých obývačiek jednoznačne dávajte veľké účkové sedačky, ktoré poskytnú dostatok miesta na sedenie a leňošenie. V menších obývačkách oceníte praktické rohové sedačky, či rozkladacie pohovky. Kvalitné rohové sedacie súpravy z Bratislavy, ale aj z iných miest môžu zdobiť vašu obývačku, tak prečo si do obývačky nedať kvalitný kúsok, ktorý vydrží roky aj pri pravidelnom používaní?
 


Autor fotografie:Marina_D / Shutterstock.com