DENNÍK RELAX - Posledná záchrana v podobe osobného bankrotu

Posledná záchrana v podobe osobného bankrotu

Život so sebou prináša rôzne situácie, ktorých riešenie je niekedy viac alebo menej náročné. Ak sa to ale celé týka financií, ktoré na svoje fungovanie a existenciu bezpodmienečne potrebujeme, nájsť  ten správny postup nemusí byť vôbec jednoduché. Nemožnosť plnenia si svojich záväzkov, sa v praxi ale prejavuje formou vysokých sankcií a ďalších zbytočných nákladov, ktoré celú vec ešte zhoršujú.

Dostať sa z tohto začarovaného kruhu vám ale pomôže jedna univerzálna možnosť, osobný bankrot. Záchranu a riešenie dlhov týmto spôsobom využilo aktuálne už viac ako 4330 zadlžených Slovákov, ktorí v tomto systéme našli riešenie svojej neľahkej finančnej situácie. Ak k nim chcete patriť aj vy, pretože ste to s úverom a jeho platením neodhadli, čítajte ďalej.


Ako vám osobný bankrot pomôže?

Osobný bankrot je cestou, ako sa môže fyzická osoba podnikateľ alebo fyzická osoba nepodnikateľ dostať z dlhov. Samozrejme, zo dňa na deň sa tohto bremena nezbavíte, pretože si musíte prejsť procesom vybavovania žiadostí, ktorý je rôzny, v závislosti od spôsobu, ktorý si ako dlžník vyberiete. Máte na to dve možnosti:

    • konkurz
    • splátkový kalendár

V oboch prípadoch ide o zbavenie sa bremena dlhu, no vždy iným spôsobom. V prípade konkurzu je to rýchle oddlženie v podobe likvidácie majetkovej podstaty dlžníka a pri splátkovom kalendári ide o postupné splácanie záväzkov.


Ako postupovať pri osobnom bankrote?

Ak sa človek rozhodne financovať svoje bývanie alebo nákup spotrebného tovaru formou pôžičky, má na to svoje dôvody a nie je na tom nič zlé, ak si je vedomý svojich záväzkov, ktoré potom dokáže aj plniť.

Život sa s nami ale dokáže často doslova zahrávať, čo znamená, že situácia a naša platobná schopnosť sa môže v dôsledku straty zamestnania alebo podlomeného zdravia zhoršiť. V takom prípade odporúčame zvážiť výhodné poistenie úveru. Ak sa ale ocitnete na dne, môžete to vyriešiť aj osobným bankrotom.
 

Proces rýchleho oddlženia

V prvom rade si ale musíte uvedomiť, že na riešenie celej situácie je je potrebná hlavne iniciatíva z vašej strany. Navštíviť príslušnú kanceláriu a podať v nej žiadosť o osobný bankrot, s ktorou vám pracovníci Centra Právnej Pomoci (CPP) pomôžu, je najmenej, čo pre svoju lepšiu budúcnosť môžete urobiť. Spustí sa celý proces, ktorý trvá niekoľko dní, dôležité však je, že ste situáciu začali konečne riešiť.

Rozlúčime sa teda slovami Melvina Konnera, \"Ak to ide, rob to. Ak to nejde, prestaň to robiť. Ak nevieš, čo robiť, nerob nič.\" Vy ste sa ale z nášho článku všetko potrebné dozvedeli, takže presne viete, ako sa z tejto neľahkej situácie dostať a opäť sa postaviť na nohy. My vám prajeme veľa šťastia!

 

Autor fotografie:www.pixabay.com