Praktické tipy pre zariadenie domácej kancelárie

V súčasnej dobe pandémie koronavírusu sa snažia zamestnávatelia zamestnancov chrániť ochrannými dezinfenkčnými prostriedkami a poskytovaním ochranných rúšok. Mnohí nechcú, aby zamestnanci zbytočne riskovali na pracovisku a tí, ktorí môžu pracovať z domu, aj pracujú z domu.
Ak vás zamestnávateľ nechal pracovať z domu, musíte počítať so zariadením domácej kancelárie.
Aké praktické tipy oceníte pri zariaďovaní domácej kancelárie?

Zabezpečte si kvalitnú ergonomickú stoličku

Pri práci v domácej kancelárii budete potrebovať kvalitnú stoličku, ktorá vám nebude spôsobovať bolesti chrbtice, najmä krížov a krčnej chrbtice. Väčšina z nás má tendenciu doma sedieť za počítačom hocijako, len nie správne. Ak budete pracovať z domu, popracujte na správnom sedení a nebojte sa zainvestovať do kvalitnej ergonomickej stoličky. Výrazne to ovplyvní vašu výkonnosť a vaša chrbtica tak neutrpí.
Mnohí tí, čo pracujú z domu, neváhajú investovať do kvalitnejších tonerov Canon do svojej tlačiarne tej istej značky, pričom si neuvedomujú, že práve kvôli práci z domu by bolo treba investovať aj do ergonomickej stoličky.

Investujte do výkonného notebooku/počítača a tlačiarne s dobrými tonermi


Pri práci s počítačom, či notebookom vždy požadujeme rýchlosť a dobrú výkonnosť. Ak si plánujete zriadiť domácu kanceláriu, pouvažujte, či sa vám neoplatí investovať do nového výkonného noteboku, či počítača. Ideálne by bolo, keby vám zamestnávateľ umožnil vziať si firemný notebook. Ak ale v práci používate počítač, je veľmi dôležité mať doma prístup do všetkých programov aj z vlastného počítača, či notebooku.

Pred home officom je dôležité zariadenie vyčistiť a zrýchliť, aby vás neobmedzovalo pri práci.
K počítaču/ notebooku si nezabudnite zaobstarať, ak nemáte, aj tlačiareň. Okrem značky Canon je záujem aj o výkonné tlačiarne značky Epson. V prípade kúpy tejto tlačiarne budete možno potrebovať atramentové tonery Epson L3050.

Najdôležitejšími súčasťami domácej kancelárie sú notebooky, počítače, tlačiarne s dobrými tonermi a samozrejme ergonomické kancelárske stoličky.

 


Autor fotografie:Autor: Halfpoint / Shutterstock.com