Začína sa trnavský literárny festival Ypsalon

Obľúbené literárne podujatie si milovníci kníh užijú tento rok naživo. Po dvoch rokoch sa vracia z online priestoru do Kultúrneho centra Malý Berlín od stredy 23. novembra do soboty 26. novembra. Ypsalon 2022 láka na slovenských, ale hlavne na zahraničných spisovateľov.

Počas štyroch festivalových dní nebudú chýbať besedy a diskusie so zaujímavými autormi z rôznych krajín. V poradí ôsmy ročník podujatia sa bude niesť v trochu inom duchu, ako bolo publikum doteraz zvyknuté.

„Okrem etablovaných i začínajúcich slovenských autorov organizátori pozvali spisovateľov z Ukrajiny, Poľska či Česka. Novinkou festivalu je tiež, že každý z festivalových dní bude mať inú, vlastnú tému,“ hovorí Petra Klembarová Adamková z Kultúrneho centra Malý Berlín.

Festival sa rozhodli otvoriť špeciálnym večerom venovaným ukrajinským autorkám a autorom. Hosťami budú Olesia Jaremčuk a Jurij Andruchovyč i vydavateľka Lilia Omelianenko. Okrem nich na festivale privítajú aj poľskú autorku žijúcu na Slovensku, Weroniku Gogolu, a českého autora Pavla Kosatíka.

Počas štyroch večerov a rôznych tém sa diváci môžu zahĺbiť spolu s Milou Haugovou, našou najprekladanejšou poetkou, do témy návratu k prostrediu dediny a prírody, alebo hľadať s Nikol Hochholczerovou či Vladimírom Ballom spoločnú reč pri náročných témach, ktoré spravidla so sebou prinášajú nepochopenie.

Okrem besied a diskusií organizátori chystajú aj malé kníhkupectvo a viacero prekvapení.

Celý program festivalu Ypsalon je dostupný na stránke www.ypsalon.sk. Na festival je možné si zakúpiť jednodňovú vstupenku za 5 € alebo permanentku na celý program za 9 €.

Zdroj foto: Región Trnava, Malý Berlín

Viac informácií na stránke www.regiontrnava.sk, emailom info@trnavatourism.sk alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Región Trnava. Otváracie hodiny TIC nájdete na http://bit.ly/TuristickeInformacneCentrum

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTrnava a na Instagrame www.instagram.com/regiontrnava.

Tešíme sa na vás v Regióne Trnava!

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.