V inovatívnom vedomostnom jazykovom kvíze si Slováci budú môcť už čoskoro zasúťažiť o super ceny

Občianske združenie Edukácia@Internet (E@I), ktoré má za sebou množstvo úspešných podujatí aj online projektov na podporu učenia cudzích jazykov, prichádza tento rok s úplnou novinkou. Už o necelý mesiac sa budú môcť všetci Slováci nad 16 rokov zapojiť do interaktívneho vedomostného a súťažného LingvaKvízu (https://kviz.lingvafest.sk/), ktorý preverí ich bystrosť v témach spojených s cudzími jazykmi na celonárodnej úrovni.

LingvaKvíz odštartuje 25. septembra (v predvečer Európskeho dňa jazykov) a bude možné sa doň zapojiť každý jeden deň až do 24. októbra. V tomto jednoducho hrateľnom kvíze bude účastníkom ponúknutých 12 otázok so štyrmi možnosťami, pričom vždy len jedna z nich pomenúva správnu odpoveď. Na každú otázku budú mať účastníci 12 sekúnd a cieľom kvízu je nazbierať čo najviac bodov v závislosti od toho, či bola zvolená správna odpoveď a ako rýchlo bola zvolená. Zapojiť sa do kvízu bude možné pomocou smartfónu, tabletu či počítača a kvíz bude hrateľný buď priamo prostredníctvom vyššie uvedenej stránky alebo cez mobilnú aplikáciu.

Hlavným dôvodom, prečo sa tím E@I rozhodol zorganizovať takéto podujatie je, aby u Slovákov vzbudili motiváciu začať sa učiť cudzie jazyky, no taktiež aby sa zábavnou formou naučili veľa zaujímavých poznatkov o svetových jazykoch. LingvaKvíz je určený všetkým študentom stredných a vysokých škôl nad 16 rokov z celého Slovenska, no taktiež aj hocikomu inému, kto sa zaujíma o cudzie jazyky i našu rodnú slovenčinu. Traja náhodní účastníci kvízu budú automaticky zapojení do žrebovania o týždenné výhry a najlepších 100 súťažiacich získa na konci kvízu hodnotné ceny.

Partnerstvo na projekte už dokonca potvrdilo i Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, SAAIC - Slovenská akademická asociácia pre medzinárodnú spoluprácu, ako aj EPALE - Elektronická platforma vzdelávania dospelých v Európe.

Ako hovorí Peter Baláž, koordinátor OZ Edukácia@Internet, ktoré podujatie organizuje: „V našom občianskom združení považujeme znalosť cudzích jazykov v súčasnej dobe za nevyhnutnosť a samozrejmosť. Zorganizovať LingvaKvíz sme sa rozhodli aj preto, aby sme aj v súčasnej neľahkej dobe celosvetovej pandémie motivovali ľudí k učeniu sa cudzích jazykov. Nesmieme zabúdať, že vzdelanie národa je nesmierne dôležité, pretože pomáha posúvať krajinu vpred.“

V inovatívnom vedomostnom jazykovom kvíze si Slováci budú môcť už čoskoro zasúťažiť o super ceny

Hlavný organizátor minuloročného festivalu LingvaFest'2019 a tohtoročného LingvaKvízu, Peter Baláž, prednáša o základoch jazyka Esperanto.

Na nasledujúcich odkazoch si môžete pozrieť mediálne pokrytie dvoch najznámejších podujatí OZ Edukácia@Internet, ako aj promo-video z akcií:

 

  • Svetové podujatie Polyglot Gathering a jeho YouTube kanál: https://www.youtube.com/channel/UC_8BR59zKgBzeWPxFtmHSwA
  • Slovenský jazykový festival LingvaFest’ v médiách: https://www.lingvafest.sk/2019/lingvafest-in-the-media/
  • Slovenský jazykový festival LingvaFest’ a jeho YouTube kanál: https://www.youtube.com/channel/UCm_eSmawcXUlVKyEPYsiGIw


V prípade záujmu o spoluprácu môžete osloviť organizátorov LingvaKvízu na nižšie uvedených kontaktných údajoch:

Peter Baláž
E@I-koordinátor
peter.balaz@ikso.net
www.ikso.net
0902 203369

alebo

Peter Roman
PR a médiá, Edukácia@Internet
peter.roman@lingvafest.sk
www.ikso.net
0908 963619

Úvodná fofografia: Na festival prišla prednášať aj svetoznáma slovenská polyglotka Lýdia Machová z Jazykového Mentoringu.

V inovatívnom vedomostnom jazykovom kvíze si Slováci budú môcť už čoskoro zasúťažiť o super ceny

Na minuloročnom jazykovom festivale LingvaFest'2019 sa zúčastnilo viac ako 2000 žiakov, študentov a iných záujemcov o cudzie jazyky z celého Slovenska.