DENNÍK RELAX - TRNAVA SA UŽ PRIPRAVUJE NA FESTIVAL LUMEN: MÔŽETE SA TEŠIŤ NA TIETO ZNÁME MENÁ

TRNAVA SA UŽ PRIPRAVUJE NA FESTIVAL LUMEN: MÔŽETE SA TEŠIŤ NA TIETO ZNÁME MENÁ

 Prípravy na obľúbený open-air festival gospelovej hudby sú v plnom prúde a Trnava sa už nevie dočkať. Dvadsiaty šiesty ročník festivalu Lumen vypukne 15. a 16. júna na Trojičnom námestí a opäť prinesie skvelý program. Aj tento rok sa môžete tešiť na skutočne zvučné mená. Návštevníkov spoplatnenej XL zóny čaká pútavý program, tradičné worshopy, zaujímavé debaty, premietanie filmu Apoštol Pavol, ale aj zľavnené vstupné na Mestskú vežu. 

V Trnave si pre návštevníkov obľúbeného festivalu Lumen organizátori pripravili skvelý line-up slovenských hviezd. Tešiť sa tak môžu na vystúpenia No Name, Simy Martausovej či skupiny S hudbou vesmírnou, ale aj na poriadne zaujímavé debaty. Účasť prisľúbila Veronika Ostrihoňová s populárnou talk show Sit Down Stories. Sľubne však vyzerajú aj diskusie ako “Rýdzo slovenské s Tónom S“ či “Stretnú sa kresťan, moslim a žid…“.

„Mladí by mali prísť najmä na Festival Lumen ako taký. XL zóna je tento rok výnimočne bohatá čo sa týka vzťahov, duchovného života aj zábavy. Nikdy sme nemali takú rozmanitosť, kvantitu a kvalitu na jednom mieste. Jedného favorita, žiaľ, nemám, pretože ich je aspoň päť – Daniel Pastirčák, Marián Kuffa, Kapor na scéne, workshop S hudbou vesmírnou... Je toho veľmi veľa,“ pozýva za organizátorov Ján Kaločaj.

Stáť za to určite bude aj piatkový večer chvál v Mestskej športovej hale, ktorým budú návštevníkov sprevádzať obľúbené worshipové skupiny Heartbeat a Timothy. V kine Hviezda bude na záver večera pripravené premietanie úspešnej filmovej novinky Apoštol Pavol. Na svoje si prídu aj rodiny s deťmi, ktoré príde zabaviť SPIEVANKOVO.

V sobotu je pre návštevníkov festivalu v priestoroch Mestskej športovej haly pripravené intenzívne svedectvo rímskokatolíckeho kňaza Mariána Kuffu, ktorý už roky pomáha ľuďom na okraji spoločnosti. Menej vážnym témam s dávkou humoru sa v kine Hviezda bude venovať tvorivé zoskupenie Kapor na scéne, ktoré poteší priaznivcov žartu a improvizácie. Milovníkov hudby zase určite nadchne workshop S hudbou vesmírnou a fanúšikov tanca hip hop a breakdance s Tanečnou školou STREETBEATS CREW.

Na festivale Lumen si každý návštevník nájde to, čo má najradšej, a preto neváhajte a zavítajte budúci víkend do Trnavy. V Malom Ríme na vás čaká nielen skvelý program, ale aj kvalitné ubytovanie, nádherné pamiatky a výborná gastronómia. Navyše, pre všetkých návštevníkov s XL vstupenkou je pripravená skvelá zľava na Mestskú vežu, odkiaľ budú mať na celý festival ten najlepší výhľad. Presné ceny vstupného a čas špeciálnych otváracích hodín nájdete TU: http://bit.ly/FestivalLumen2018.

Ak sa rozhodnete zavítať na festival autom, nemusíte si robiť starosti ani s parkovaním. Na Radlinského ulici hneď za hradbami starého mesta môžete zaparkovať počas víkendu úplne zadarmo. Možnosť parkovania ponúkajú aj hotely a penzióny v prípade, že sa rozhodnete ostať v Trnave viac dní.

Môžete si vybrať z ubytovacích zariadení ako sú Hotel Holiday Inn****, Hotel Impiq****, Hotel London***, Penzión Patriot*** či Hotel Spectrum***.

FESTIVAL LUMEN
Dátum a čas konania:
15. – 16. júna 2018

Vstupné:
Lístky do XL zóny, kompletný program a viac informácií o účinkujúcich i samotnom festivale nájdete na stránke http://bit.ly/FestivalLumen2018

Zdroj foto: Festival Lumen


Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTirnavia a na Instagrame https://www.instagram.com/regiontrnava.

Tešíme sa na vás v Regióne Trnava!