DENNÍK RELAX - Medzinárodný festival duchov a strašidiel bude démonický

Medzinárodný festival duchov a strašidiel bude démonický

Desiatky postáv, množstvo osudov, jeden festival. To je Vládca času. Jubilejný príbeh Medzinárodného festivalu duchov a strašidiel na Bojnickom zámku.

Príbeh z minulosti napriek tomu, že je zakrytý prachom storočí, je naliehavo aktuálny aj v súčasnosti. Nazerá do ľudskej duše, hľadí do očí démonom ukrytým hlboko v nás a odhaľuje i tie najtemnejšie myšlienky, túžby aj obavy.

Vďaka originálnemu rukopisu autora scenára a režiséra Michala Réckeho sa diváci môžu tešiť na dávku ľstivej krutosti i dramatickej nežnosti zároveň.  Cez príbeh plný zákernosti a temnoty budú návštevníci spoločne s hlavnými hrdinami hľadať odpoveď na otázku, či je vôbec možné zvíťaziť nad sebou samým.

To, ako Vládcu času rozhýbe figúrky na šachovnici dejín, si návštevníci budú môcť pozrieť v termínoch 27. 4. – 1. 5. 2018, 4. 5. – 5. 5. 2018, 7. 5. – 8. 5. 2018 a 11. 5. – 13. 5. 2018.

„Ako môžu ľudia nečestní a zbabelí slúžiť kniežaťu? Takí sa trasú strachom, či budú schopní vykonávať svoj úrad. Vo chvíli keď úrad dostanú, trasú sa strachom, aby oň neprišli. A akonáhle sa začnú triasť strachom, aby o úrad neprišli, nie je nič, čoho by neboli schopní, aby si úrad udržali.“


 

Autor fotografie:www.pixabay.com