DENNÍK RELAX - Užitočné tipy a rady do biozáhrady

Užitočné tipy a rady do biozáhrady

Biologické záhradkárčenie je viac než nepoužívanie chémie. Je to súzvuk s prírodou, radosť z pozorovania mnohých každodenných zázrakov, ktoré sa dostavia, keď sa o kúsoček zeme postaráte obetavo, s troškou lásky a zanietenia.
A presne o tom je novinka Biozáhrada pre domácich pestovateľov.


240-stranová plnofarebná kniha vám pomôže v mnohých aspektoch.
Know-how pre biozáhradkára: praktické rady, ako biozáhradkárčiť. Na začiatok postačia malé kroky.
Každý nájde niečo podľa vlastnej chuti: Staré odrody jabĺk, rýchlo vypestované reďkovky, pestré druhy mrkvy alebo jedlé kvety? Vyberte si favorita z vyše 100 vizitiek na pestovanie nenáročných druhov ovocia, zeleniny a byliniek.
Ešte viac radosti z úrody: Rady o skladovaní a konzervovaní vám umožnia užívať si plody svojej práce čo najdlhšie.

Nie je nič lepšie ako ovocie, zelenina a bylinky z vlastnej záhrady?
Ak je ešte aj bio, všetko je dvojnásobne chutné a zdravé! Príroda pritom urobí časť práce za záhradkára. Stačí, aby zasial či zasadil – a užíval si.
Úžasná príručka pre všetkých, ktorý túžia po bio záhradke, ktorá bude zdravá, krásna a chutná. Biozáhrada pre domácich pestovateľov.

 

Nájdete v nej napríklad aj informáciu o užitočných živočíchoch, ktoré by nemali chýbať vo vašej biozáhradke.
Užitočné živočíchy udržujú škodce v prijateľnom počte. Útulok im ponúka kopa raždia, suchý múrik, hniezdne búdky, hmyzí hotel alebo vyradené hlinené črepníky naplnené drevnou vlnou. Spravidla netrvá dlho, kým sa v nich usadia jašterice, slepúchy, vtáky, ucholaky a mnohoraký hmyz. Tuzemské kvitnúce rastliny bohaté na nektár a peľ sú dôležitým zdrojom potravy pre hmyz. Potomstvo zlatoočiek a pestríc zlikviduje celé kolónie škodlivého hmyzu. Na rozdiel od škodcov užitočné živočíchy rastlinám neškodia, ani keď sa vyskytujú vo veľkom počte.