Keď chlapcov zaujme hokejová výstroj

V čase majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji sa v mnohých mladých chlapcoch prebudí túžba po tom, že sa chcú stať hokejistami. Zažívať všetku tú eufóriu, nadšenie a ošiaľ z majstrovstiev sveta. Avšak hokej to nie je len sláva, radosť, víťazstvo. Je to predovšetkým tvrdá drina, mnoho obety a hodiny strávené tréningami. K tomuto všetkému však patrí na začiatku predovšetkým hokejová výstroj. Ak máte aj vy doma mladého nadšenca pre hokej, spozorniete a začnite si zisťovať, čo taká hokejová výstroj vlastne obsahuje.

Rukavice, chrániče, korčule, hokejka- hokejová výstroj je nutnosť

Pokiaľ vaše dieťa chce hrať futbal, zaobstaráte mu jednu loptu, kopačky, dres a v podstate viac ako začiatočník nepotrebuje. Pri hokeji je to trochu náročnejšie. Tu by si iba s hokejkou a pukom nevystačili. Teda v prípade dedinského hokeju s kamarátmi by im to stačilo. Ale pokiaľ vaše dieťa má vážny záujem o hokej, hokejová výstroj je nevyhnutná. Z čoho sa teda taká výstroj skladá, čo treba zabezpečiť? V prvom rade sú to korčule. Tie sú základom na to, aby sa hokejista mohol vôbec pohybovať po ľade. Ďalšou dôležitou časťou hokejovej výstroje je prilba. Tá je jedna z najdôležitejších častí, nakoľko chráni hlavu. Hokej je tvrdá hra a nastrelenie puku rovno do tváre či do hlavy nie je žiadna výnimka. Treba dbať na bezpečnosť. Čo sa týka bezpečnosti , k tej prispievajú aj chrániče. Chrániče bývajú lakťové, chrániče ramien, či holení. Rovnako by sa žiadny hokejista nezaobišiel ani bez rukavíc. Ďalej treba zabezpečiť hokejové nohavice, dres, suspenzor, chránič zubov. To sú už menšie doplnkové časti hokejovej výstroje, ale určite rovnako dôležité. Keď už viete , čo vlastne zohnať, tak treba už len veľké odhodlanie a chuť športovať.

Súčasťou hokejovej výstroje musí byť aj hokejka

Čo by to bolo za hokejistu, keby nemal hokejku? Zvyčajne je to prvá vec pri hokeji, s ktorou sa chlapci stretávajú. Hokejky sa vyrábajú ako pre pravákov, tak aj pre ľavákov, čiže v tomto prípade, je jedno či je hráč ľavák alebo pravák. Určite si treba vyskúšať viacero hokejok, aby sa hráčovi s hokejkou hralo dobre. Hokejová výstroj je základom pre úspech každého mladého talentu.