DENNÍK RELAX - Ideálny hybrid pre razantnú jazdu

Ideálny hybrid pre razantnú jazdu

Keďže stále viac krajín ohlasuje zavedenie obmedzení pre automobily s konvenčným pohonom, milovníci razantnej jazdy sa budú musieť poobzerať po iných modeloch. Takých, ktoré spájajú ekologický pohon so športovým charakterom a výkonom. Náš tip - hybridné kupé Lexus RC 300h F Sport.

Kupé značky Lexus si zobral pod lupu portál trustedreviews.com. Podľa neho sú štyri dôvody,  vďaka ktorým môže model RC 300h F Sport presvedčiť o výhodách ekologického pohonu aj najväčších skeptikov.

1. TVAR. Lexus RC 300h F Sport má vzhľad skutočne plnokrvného športového auta. Klinový tvar karosérie agilného kupé má unikátne aerodynamické línie.  Vďaka správnym proporciám sedí vodič presne uprostred dĺžky vozidla. Verzia F Sport je výsledkom továrenského tuningu, ktorý jej dodáva agresívnejší charakter.

2. VÝKON. Hybridná pohonná jednotka je vybavená 2,5-litrovým benzínovým motorom, ktorý spolupracuje s výkonným elektromotorom a elektrickou prevodovkou e-CVT. Celkový výkon systému je 223 koní a vďaka tomu  RC 300h zrýchľuje z 0 na 100 km/h za 8,6 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 189 km/h.

3. INTERIÉR. Kabína modelu je vybavená luxusne a v dokonalom prevedení. Vo verzii F Sport ju dopĺňajú športové prvky - napríklad kovové pedále a prahové lišty. Elektronicky nastaviteľné sedadlá zabezpečujú nízku polohu, správne držanie tela a sú maximálne pohodlné.

4. ÚSPORA. Nejde o kúpnu cenu vozidla, i keď ako na športiak z prémiového segmentu nie je Lexus RC 300h vôbec drahý (na Slovensku od 45 670 €), ale o nízku spotrebu paliva – v priemere iba 4,9 litra benzínu na 100 km s emisiami CO2 na úrovni iba 113 g/km. To je zásluha hybridnej pohonnej jednotky, ktorá používa spaľovací motor v úspornom Atkinsonovom cykle, ale umožňuje aj rekuperáciu energie počas brzdenia.

Lexus RC 300h F Sport jednoducho umožňuje vychutnávať si jazdu športovým vozidlom šetrným k životnému prostrediu, pripraveným na možné obmedzenia pre konvenčné vozidlá.