DENNÍK RELAX - Toyota Corolla: päť hviezdičiek v crash testoch

Toyota Corolla: päť hviezdičiek v crash testoch

Zabodovala! Toyota Corolla dosiahla v crash testoch nezávislej austrálskej organizácie maximálne hodnotenie - 5 hviezdičiek.

Predmetom testov ANCAP (Australasian New Car Assessment Program) bola nová Corolla s karosériou hatchback, ktorá debutovala na austrálskom trhu v auguste tohto roku. Testovaniu podrobili vozidlo so všetkými verziami motora.   

Odoláva čelným aj bočným nárazom
Nová Corolla dosiahla výsledok  96 % v oblasti ochrany šoféra a spolujazdca, 83 % v oblasti ochrany detí. Rovnako 83 % jej pridelili za ochranu chodcov a 76 % v oblasti bezpečnostných asistentov. 

Crash testy potvrdili, že hatchback vynikajúco odoláva nárazom - získal 8 bodov z ôsmich pri testoch kolmých nárazov i bočných nárazov so 75-percentným uhlom.  Pochváliť sa môže aj výsledkami v čelných nárazoch - získal 7,31 bodov v prípade čelnej kolízie s prekážkou zaberajúcou  40 % predného povrchu vozidla na strane vodiča a 7,57 bodov v prípade predného nárazu celou šírkou karosérie. 

Rozšírená bezpečnosť ako štandard
Vynikajúci výsledok Toyoty Corolla je zásluhou bohatého bezpečnostného vybavenia v štandarde.  Na austrálskom trhu  je hatchback vo všetkých verziách vybavený druhou generáciou osvedčeného systému Toyota Safety Sense. Do bezpečnostného balíčka patrí automatický systém núdzového brzdenia, ktorý rozpoznáva chodcov a cyklistov, aktívny tempomat a systém  upozornenia na opustenie jazdného pruhu.  K základnej výbave patrí tiež 7 airbagov vrátane bočných a nechýba ani  airbag chrániaci kolená vodiča.

„Novú Corollu zaraďujeme do ponuky ako hatchback špičkovej kvality zameraný na výkon a technológie, s atraktívnym dizajnom, lepším vybavením v oblasti bezpečnosti a silnejšími, no zároveň úspornejšími motormi,”  vyjadril sa pre portál CarAdvice Sean Hanley, viceprezident spoločnosti Toyota Australia zodpovedný za predaj a marketing. 

Auto s vysokou reputáciou
Vysokú úroveň bezpečnosti novej Toyoty Corolla ocenil aj generálny riaditeľ  ANCAP, James Goodwin: „Bezpečnostné prvky vo výbave novej generácie modelu sú výrazným krokom vpred.  Auto sa teší veľkej dôvere a patrí k najpredávanejším v Austrálii a na Novom Zélande. Je povzbudivé, že si stále udržuje vysoký bezpečnostný štandard.”

Toyota Corolla je najpredávanejším autom na svete. Podľa najnovších informácií sa nová Corolla hatchback dostane na Slovensku do predaja v priebehu budúceho roka. Vozidlo známe doteraz pod názvom Auris dostane motor 1,2 l s výkonom 116 koní a dva hybridné systémy s výkonom 122 koní a 180 koní.